Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mostanában folyton pánikolok,...

Mostanában folyton pánikolok, valamint furcsán érzem magamat (. ), lehet tenni ellene valamit?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


19 éves Fiú vagyok, most vettek fel egyetemre.

Eddig teljesen normálisan éltem az életemet, 'minden rendben volt'.


Ha eddig volt valami dolgozat, vagy esemény, nem izgultam szinte semmit, icipicit talán, de semmi különös, azt hittem, hogy ez így is fog maradni. Érettségire viszont ez megváltozott, az érettségiktől még nem 'féltem', vagy nem is tudom hogy nevezzem, az írásbelik előtt, alatt és után minden normális volt.A szóbeli előtti napon, amikor MÉG nem volt szóbelim, csak kitették az időpontokat, viszont már szörnyen éreztem magamat.


Reggel hányingerrel ébredtem, nem is tudtam enni aznap semmit, mikor bementem a suliba, a padon szédültem, majdnem elájultam. Mikor kitették az időpontokat megnyugodtam, hazamentem és semmi bajom nem volt.

Másnap elterelték a figyelmemet a barátok, így akkor anyira nem izgultam.


Azonban Augusztusban nyelvvizsgázni mentem.

Nagyon jól tudok angolul, így tudtam, hogy jól fog menni a dolog, de ennek ellenére szörnyen éreztem magamat.


Mikor elindultam minden rendben volt, kb félúton lehettem, mikor rámtört a hányinger, aznap sem tudtam reggelizni. Mire oda értem megint szédülni kezdtem, mikor leültem a teremben kicsit enyhült a dolog, tehát tesztek közben tudtam koncentrálni, akkor már megnyugodtam, de előtte szörnyen kivoltam.


ezek előtt nem voltam izgulós, viszont mióta ezek történtek ez egy gyakori érzéssé vált.

Gólyatáborba mentem, 4 napra, minden reggel, amikor felkeltem, rosszul voltam, a reggelit nem tudtam megenni.

Nem az alkohol miatt, mert nem ittam sokat (egy napot csak amiatt ki is hagytam, mert azt hittem az alkohol az oka).


Ha el kell menem valahova, néha akkor is rámtör ez az érzés. Görcsbe rándul a gyomrom, kicsit széedlgek, szaporán veszem a levegőt.


Van, hogy ok nélkül, van, hogy egy olyan icipici dolog hozza ezt ki, mint ma, hogy arra gondoltam, a menedzsment alapjai ZH nehéz lesz...


Régen soha nem volt ilyen gondom, most viszont szinte hetente rámtör.

Anyám pánikbeteg, lehetséges, hogy az öröklődött? Esetleg én is az lennék?

Amikor ilyen van, gyakran segít, ha valakivel beszélgetek, nem erről, csak elvonja a figyelmemet és minden rendben van, vagy ha nincs senki mellettem, akkor az orron belégzés és szájon kifújás lenyugtat.


Tudok ezellen tenni valamit? Néha ilyenkor szinte paranoiásnak érzem magamat, vagy nem is tudom,

Kicsit lehet, hogy rosszul fogalmaztam, de nem nagoyn tudom, hogy mi ez és mit tegyek vele.


Bocsánat, ha hosszú lett a szöveg, remélem valaki tud valamit mondani!



2015. okt. 2. 18:42
 1/5 anonim válasza:
Heló ugyanez volt velem is de ez csak 1 időszak.. ebben a korban ez normális nagyon sok fiatalnál van csak a legtöbben nem beszélnek erről.. próbálj nem erre gondolni, tudom hogy nem könnyű de majd úgyis kinövöd nekem kb 1 évig tartott.. azthittem tönkre van az életem soha nem lesz már jó és nalám már semmi bajom.. nagyon néha egy kis szorongás.. de már az a félelem elmúlt... nyugodj meg probálj laza lenni elfogadni hogy most így vagy és úgyis elmúlik... a másik lényeg hogy kerüld a herbált biofüvet gondolom tudod mi az.. mert attol véged lesz ha ilyen gondjaid vannak. Remélem tudtam egy kicsit segíteni :)
2015. okt. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, asszem értelek :D eddig sem nyírtam a füvet, most se szándékoztam :D


De ez azért megnyugtat, köszönöm!!!!

2015. okt. 2. 19:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Napi szintű sporttal meggyógyulhatsz. A légzés is sokat segíthet. Vegyél magadnak Brandenburg Neuró tablettát. Ez egy idegre ható vitamin. Lehet ezektől már meggyógyulsz. Ha kevés lenne, akkor átmenetileg gyenge nyugtató kellene.
2015. okt. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindent elmondtál, amit tudatni akartál. Hogy 19 éves vagy, felvettek valami egyetemre, nagyon jól tudsz angolul, és menedzsment ZH t fogsz írni. Igaz, hogy még csak elsős lehetsz, de már most fosol az egésztől.
2015. okt. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: nem tudom mit akarsz ezzel, nem is nagyon segítesz vele, viszont valamiért nagyon ellenszenves vagy!
2015. okt. 3. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!