Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki mit tesz azért, hogy...

Ki mit tesz azért, hogy nagyobb legyen az önbizalma?

Figyelt kérdés
Olyan emberek véleményét,tapasztalatát várom,akik önbizalomhiányban szenvednek, bátortalanok,határozatlanok! Mit próbálnak tenni,hogy ez ne így legyen? Ki mit tesz,hogy határozottabb magabiztosabb legyen?

2015. okt. 22. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Fake it, until you make it!
2015. okt. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nrkem sokat segített az, hogy olyan ruhadarabokat hordok, amikben kellemesen érzem magam és ezáltal, hogy még jól is nézek ki a saját szememmel, nől az önbizalmam. Jót tesz az is, ha olyanokat csinálsz, amik boldoggá tesznek, olyan emberekkel veszed magad körül, akik pozitívak és nem csak kritizálnak állandóan.

Nézz be minden reggel a tükörbe, bármilyen borzosan, kialvatlanul és mondd azt, hogy elégedett vagy magaddal, szép vagy, büszke vagy magadra. Hülyeségnek hangzik, de segít.

Vagy marad az, hogy megjátszod az önbizalmat mindaddig, míg el nem hiszed, hogy tényleg így van.

2015. okt. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igazából az önbizalomhoz "csak" annyi kell, hogy elégedett legyél magaddal. Fejleszt magad azokon a területeken, ahol többre vágysz, mint ahol tartasz (legyen ez külső, iskolázottság, egzisztencia, stb.)
2015. okt. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon jó kérdés mert tinikoromban önbizalomhiánnyal küzdöttem és mára úgy elmúlt, hogy észre se vettem. Nem próbáltam tenni semmit. Csak az élet ezt hozta. Így visszaemlékezve.. Általános iskolás koromban még minden rendben volt. Jól tanultam, magatartásom is jó volt. Aztán ahogy telt az idő elkezdtem csavarogni, pasizni, suliból is lógtam, a jegyeim rosszak voltak és hát otthon is állt a bál állandóan az életformám miatt, azt hiszem nálam ez okozta az önbizalomhiányt. Majd ahogy felnőttem, 'megjavultam'. Érettségit sajnos elrontottam de utána szakmát tanultam ahol magamtól rájöttem, hogy magam alatt vágom a fát ha lógok, pasizok suli helyett és a könyveimet addig látom, amíg az órán előveszem őket. Meg lett az eredménye, úgy éreztem a vizsgákon is, hogy csak nem vagyok én teljesen elveszve és rájöttem, hogy ha az ember foglalkozik valamivel, annak meg lesz az eredménye. Majd elkezdtem dolgozni és a legjobbat akartam hozni magamból ott is, a kisebb-nagyobb sikerek pedig folyamatosan építették fel az önbizalmamat. Tudni kell, hogy persze bizonyos határokon belül az ember el tud érni dolgokat ha tényleg akarja és meg is tesz érte mindent. Ha ezt elhiszi az ember, akkor menni is fog. A sikerek (a legkisebbek is) maguktól meghozzák az eredményt. Kicsit ördögi kör ez mert önbizalomhiánnyal az ember nem úgy áll a dolgokhoz, ahogy kellene. Ebből kell kiszabadulni valahogy.

Egyébként nekem a magamról alkotott kép is végig változott ezekkel a dolgokkal együtt, a külsőmre is értem, pedig semmit nem újítottam, mindig is adtam magamra és megpróbáltam a 'legjobbat' kihozni a külsőmből, mégsem volt önbizalmam. De azt hiszem amikor az ember elér valamit, legyen az a legkisebb dolog is, még magát is szebbnek látja valamiért, mint egyébként.

2015. okt. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi vàlaszokat!
2015. okt. 22. 14:57
 6/8 anonim ***** válasza:
Ahogy Csernus mondaná " Kis kihívás, kis önbizalom, nagy kihívás, nagy önbizalom..." Kihívások állítasz magad elé, megoldod sikeresen, de hiszel is benne, hogy menni fog és az jó érzést ad, az növeli az önbizalmat, ez nem ba.romság! Ez tényleg igaz!
2015. okt. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Elmennek gyúrni és szedik a porokat.

Vesznek valamit a Bayerische Motorwerke-től.

Bandában járkálnak, hőbörögnek.

Esetleg mindhárom egyszerre vagy tetszőleges kombinációban.

2015. okt. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Edzeni (kondi) jarok,es futni.jogazni tanulok.befejeztem egy nehez egyetemet.igyekszem lekuzdeni a demonjaimat ( teriszony eveszavar,nem tudok futni...)

A legfontosabbat hagytam a vegere :olyan emberekkel veszem magam korul akik megbecsulnek es tisztelnek.

2015. okt. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!