Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen érzés az, ha valaki...

Milyen érzés az, ha valaki kokaint szippant?

Figyelt kérdés
Már sokszor láttam a tv-ben, filmeken...stb.(a sebhelyesarcú filmen...stb). De, milyen érzés? Meddig tart? Meg csak orron át lehet szippantani? Tablettában nincs?

2015. okt. 29. 18:48
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Ne akarj te szippantgatni semmit. Nem tudom milyen, nem is akarom tudni. De amit tudok, hogy akár egy szippantás is tönkre vágja az életed.
2015. okt. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
1%

Ha kipróbálod nem leszel tőle több,az életed nem lesz jobb,teljesen felesleges, és rohadt drága mulatság. Ha nincs fölös 100 milliód, bele se kezdj!

Ez komoly!

Tabletta?

Az minek?

Kapszula? :D

Komolyan felejtsd el,semmi értelme.

2015. okt. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Nagyon kellemes. Láthattad, az emberek ölni is képesek érte.
2015. okt. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 cli_hlt ***** válasza:
96%

A kokain egy stimuláns. Eufóriát (kellemes érzést, jó kedvet) okoz, úgy érzed, mintha most nyertél volna a lottón, és rengeteg energiát érzel. Mintha 100 évig aludtál volna, el tudnád hordani a Gellért hegyet. :)


A baj azonban az, hogy amikor a hatás elmúlik, akkor megkapod a dolog visszáját: fáradt leszel, levert, semmihez nem lesz kedved. Ezen persze gyorsan segít egy újabb adag kokain, most persze egy picivel több, mint az első alkalommal.


A kokain hatása rövid, fél óra - óra alatt már szűnőben is van hatás.


A kokaint eredetileg (KIS adagban) kb. kávé helyett használták/használják ott, ahol őshonos, de nem tiszta formában, hanem a kokacserje levelét rágcsálva.


A másik használati mód a helyi érzéstelenítés volt. A kokain elzsibbasztja a szöveteket, és összehúzza az ereket. Fogorvosok is használták például, sőt, gyerekeknek is adták fogfájásra. Ilyen alkalmazásban sokkal kevesebb is elég, mint bulizáshoz :) ezért a kölykök nem érezték mongol hadvezérnek magukat :) Most már vannak modernebb, jobb érzéstelenítők, amik hasonló módon működnek (és a nevükben is őrzik a rokonságot: novoKAIN, lidoKAIN, marKAIN, ...).


Mivel a kokain érösszehúzó hatású, nagy dózisban súlyos keringési zavart, agyvérzést, szívritmuszavart okozhat.


Ha az orrnyálkahártyával találkozik, ott is összehúzza az ereket. Mivel gyakran kell újraadagolni, ezért ez folyamatos vérhiányt, majd szövetelhalást okozhat. A gyakori használók orra vérzik. Ha nem tartanak szünetet, vagy szoknak le, akkor az orrlyukakat elválasztó bőr/porc teljesen átlyukadhat, így alalkul ki a "kokain orr"-nak is nevezett betegség.


Mivel a kokain erős stimuláns, és hatása nagyon rövid, ezért igen addiktív. Ha hozzáadjuk, hogy marha drága, máris látszik, hogy a kokainfüggőség komoly pénzügyi probléma is. (Talán 20-30 ezer forint körül lehet grammja, de ezt nem tudom pontosan. Az adagja 50-100mg, persze csak ha nagyon tiszta kokainról van szó.)


A dolgot csak tovább rontja, hogy a kokaint nagyon gyakran keverik szinte bármivel, ami fehér por alakú, így cukorral, kreatinnal, koffeinnel, de ezeknél ártalmasabb dolgokkal is. Sajnos nagyon gyakori szennyezőanyag a levamisole, ami eredetileg egy féregtelenítő szer. A levamisol a szervezetben aminorex-szé alakul, ami maga is stimuláns. A kokain és az aminorex egymás hatását erősíti, ezért keverik a levamisole-t a kokainhoz.


A gond ezzel az, hogy a levamisole nagyon ritkán ugyan, de okozhat immunrendszer problémákat. Aki sok kokaint fogyaszt, annak ez aztán végképp nem hiányzik.


A kokaint lehet szájon át is fogyasztani. Tudtommal tablettaként nem árulják, de a por alakú kokaint fel lehet oldani italban, és meg lehet inni. Így viszont nehezebb adagolni, mert a hatás csak később jelentkezik, és ha a használó türelmetlen és újabb adagot vesz be mielőtt ez előző elkezdene hatni, könnyen túladagolhatja a szert.

2015. okt. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
21%
Fél perc google is segített volna amúgy. :D
2015. nov. 1. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%

Annyira nem nagy szám...ekivel kicsit feldobva se :D Nincs olyan erős hatása mint egy fűnek...na persze magyarba drága is meg szar is. Angliában,USA ban valszeg jobbat kapsz aminek már érezhető is lessz a hatása.


Érzés: éberség, zene hatása nagyoon durva , érzed a szivedben a ritmust, mindha kiakarna robanni. Kb ennyi.

Tabi nincs...arra ott az eki.

2015. nov. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%
Hm. Nálunk még a drog is rosszabb...
2015. nov. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%

1x próbáltam (pontosabban 1 este eleg sok csíkot) de nem vettem észre semmit.

Ha kiprobálod szerintem mást ne igyál/szívj. Én akkor már bevoltam tépve, részeg is voltam , eki is elpörgött szóval kidobtam 20 ezret az ablakon :D vagy csak átbasztak de nem éreztem semmi pluszt

2017. okt. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
25%
8-as, te még élsz? :D
2021. márc. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!