Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van aki gyógyult már ki...

Van aki gyógyult már ki depresszióból vagy ismerőse?

Figyelt kérdés
Régen én is az voltam de végül valahogy leküzdtem. És tanultam belőle , de bevallom , hogy megint majdnem a sűrűjében járok. Keresem a megoldást , de nem tudok mit tenni már ott tartok , hogy megint megvágtam magam és bevallom megbántam , de pszihológushoz nem szeretnék menni mivel régen is az után jöttek a gondok. Valaki légyszi írjon valamit , hogy mit tudok tenni! légyszi csak normálisakat köszönöm

2015. okt. 28. 18:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Igen, egy barátnőm.

Rendezte az életét, megoldotta a problémáit és azóta jól van.

Ő is járt pszichológushoz, szedett gyógyszert, de ez önmagában nem segít.

Neki kellett tennie. Pl. nem volt munkája és nem is akart keresni, mert hogy ilyen állapotban nem veszik fel sehova. De attól, hogy egyedül otthon volt állandóan, még jobban befordult. Álladóan pasikat keresett, mert abban látta a megoldást, hogy legyen valakije. De hát ugye betegen az sem működik. Meg nem másra kell alapozni, hanem saját magadra.

Szóval nem szabad dramatizálni, nem szabad az önsajnálatba süllyedni, nem szabad mindenben életbevágó problémát látni.

Az élet arról szól, hogy folyamatosan feladatokat kell megoldani, iskolában is, munkában is, magánéletben is. Ezt el kell fogadni és természetesnek venni azt, hogy időnként vannak akadályok.

2015. okt. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Azt én is tudom , hogy eléggé sok következménye van, próbálom már 1hónapja , hogy nem törődök vele és minden nappal egy újat kezdek de valamiért nem sikerült. Köszönöm a válaszod
2015. okt. 28. 18:41
 3/17 anonim ***** válasza:

kezdj el rendszeresen sportolni csoportban

ez boldogság hormonokat termel és a a szociális környezet is sokat segit

magnézium, citromfű tea, halolaj,ginkobiloba, d vitamin sokat segithet

új ingerekkel kel bombázni az agyat hogy helyre álljon a hormon háztartás

2015. okt. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Én úgy érzem többé-kevésbé leküzdöttem mostanra.Nekem kellett egy kis gyógyszeres segítség , sok idő és egy enyhe környezetváltás.
2015. okt. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

kezdj el rendszeresen sportolni csoportban

ez boldogság hormonokat termel és a a szociális környezet is sokat segit

magnézium, citromfű tea, halolaj,ginkobiloba, d vitamin sokat segithet

új ingerekkel kel bombázni az agyat hogy helyre álljon a hormon háztartás

2015. okt. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nem értem mi ez a vagdosási mánia mostanában?

Világ életemben depis,szorongós ember voltam,de soha nem jutott eszembe hasonló.

Ahogy a 3-as válaszoló is írta,hasonló vitaminokkal,stb. próbálom javítani a napjaimat.

Plusz sportolok ahogy tudok.Pedig 2 gerincsérvem is van.

Keresd a kiutat.Csak magadon segíthetsz hosszú távon!

Valóban jó lenne ha kimozdulnál.És emberek közé járnál,sportolnál,stb.

F40+

2015. okt. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:

Hogyhogy a pszichológus után jöttek a gondok? Ezt elmesélnéd? Nem minden depresszió (túl sok mindenre rásütik). Ez a vagdosás-dolog meg jól kezelhető, igaz, többlépcsős a történet.

Nem mindig a megfelelő kezelést kapja az ember, meg nem is könnyű: szembe kell nézni önmagunkkal ténylegesen. Felkavarodik minden. Sok félbehagyott kezelés is van aztán emiatt, nem csoda, hogy visszatérnek a tünetek. Fel kell tárni teljesen és a megfelelő, akár kombinált terápiákat alkalmazni. Nem, nem a gyógyszer oldja meg, nem, nem a doki oldja meg, te fogod megoldani, segítségekkel. Ha akarod.

2015. okt. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősöm beszerzett egy kutyát és azóta kutyakiképzőbe jár a kutyával, az is egyfajta terápia lehet, azóta sokkal jobban van, régebben csak velem beszélgetett ma már sok ismerőse, barátja van.
2015. okt. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

megtertem az enegriam ami nem volt voisszatert magam helyett masokra figyelek

Es a hit mellett sportoltam nap5 km futottam

2015. okt. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ami segíthet (a pszichológus, vagy inkább már pszichiáter mellett):

- sport, mozgás

- munka

- önkéntes munka - jó érzés segíteni valakinek, akinek szüksége van rá. Lehetnek emberek, idősek, gyerekek, de lehetnek állatok is (pl. menhelyen kutyákkal foglalkozni).

2015. okt. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!