Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Így nem lehet bajom, ugye?

Így nem lehet bajom, ugye?

Figyelt kérdés

1 éve van szorongásos betegségem, pontosan poszttraumás stressz zavar. Néhány hónapja kezelnek pszichoterápiával, gyógyszer nélkül, szerencsére nagyon hatásos, látványosan gyógyulok. Így, hogy pszichoterápiával vagyok kezelve, elvileg nem alakulhat ki más pszichológiai betegségem (ha nem ér egyéb trauma) igaz? Szóval nem lehet depresszióm vagy nem bolondulhatok meg így kezelés mellett.

Csak mert néha így gondolkozok ezen. :)



2015. nov. 4. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:

A pszichoterápia nem egy olyan "gyógyszer", ami "immunissá" tesz minden más pszichés betegségre. A depresszió például pont egy olyan betegség, ami bármilyen ok nélkül, egy elméletileg "tökéletes" és "kielégítő" életvitelben is kialakulhat. Nem csak a traumáktól alakulhatnak ki ilyen betegségek.


Viszont egy hatékony pszichoterápia segíthet téged abban, hogy megtanuld könnyebben kezelni a stresszt, a különböző élethelyzeteket, ami elősegítheti azt, hogy kikerülj bizonyos betegségeket, de nem garancia rá nyilván.

2015. nov. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy a kezelés alatt más bajod lenne. Ne gondolkozz ilyen betegségeken, inkább szedjél B-MAX vitamint, és sportolj napi szinten.
2015. nov. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Depresszió sosem alakul ki ok nélkül. :) Azért eléggé felvilágosított vagyok már ebben a témában. Tudom a tüneteit, többször próbált már elkapni de leküzdöttem, rengeteg "ellenszert" tudok rá. A doki azt mondta nagyon sokat fejlődök, tanulok, ebből gondoltam, hogy akkor csak nem lehet más bajom majd?!

Utolsó: Sportolok minden nap és gyógynövényes, vitaminos étrend kiegészítőt szedek. :)) (Brandenburg Neuro)

2015. nov. 4. 21:16
 4/6 anonim ***** válasza:

"Depresszió sosem alakul ki ok nélkül."

Úgy értettem, hogy van, amikor nincs semmilyen külső hatás, az ember életének nincs olyan szegmense, amivel magyarázhatóak a depresszív tünetek. Nyilván van oka, mert oka mindennek van, de sokszor nem egyértelmű, hanem belső, nehezen feltárható oka van.

2015. nov. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, de rengeteget lehet tenni ellene. Eleve a rendszeres sportolás már megvéd valamilyen szinten. Pozitív dolgok hallgatása, és még lehetne sorolni.
2015. nov. 4. 23:46
 6/6 anonim válasza:
Bocsánat, hogy visszakérdezek: van olyan elfoglaltságod, amit szeretsz? Munka, vagy hobby? Ha belefeledkezel, akkor elfelejtesz ezeken a rossz gondolatokon rágódni. Művészeti iskolában tanítok 18 éven felülieket, és aki valamelyik művészeti ágban megtalálja önmagát, annak derűs lesz a lelke, és nincs szüksége pszichoterápiára. Probléma, ha sem a családban, sem az iskolában, sem a munkahelyen, sem egy párkapcsolatban, sem egy hobby tevékenységben nem találja otthon magát valak, nem érzi magát biztonságban. Ezen nem segítenek a gyógyszerek. Azt pedig tudnod kell, hogy az élet értelmetlenségétől, az elmúlástól a problémáktól mindenki fél, ez egészen normális, ezért nem kell magad betegnek hinned, és nem bolondulsz meg. Keresd önmagadat, azt a tevékenységet, amit ha csinálsz elfelejted az idő múlását. Én 20 évesen egész éjszakákat a fotolaborban töltöttem, most a hontalanokról készítek fotósorozatot. De ugyanígy átolvastam az éjszakákat, a klasszikus íróktól, a jó regényekből sokat lehet meríteni. Rajziskolába is jártam, ha egy rajzot készítettem megint összecsúsztak a napok, észre se vettem, hogy valami más probléma is van, mint a rajz elkészítése. A tánc pedig egyben sport és hobby, szórakozás is, sok tánctanfolyam van. Talán lesz valami ötleted.
2017. jan. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!