Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rosszat akar nekem. Mit tegyek?

Rosszat akar nekem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz időszakomban vagyok, és ez kihat mindenre. Rengeteg van tanulni most, hogy elérjem a céljaimat, keményen nyomni kell. Üres, hideg, zajmentes szobát igényel mindez. Számomra megterhelő a mennyiség, de igyekszem. Egy baj van. Van egy beteg személy a családban, kényszerbeteg, és depressziós is, emelett még nárcisztikus is, de ő ezt nem akarja bevallani magának. Ezzel az a baj, hogy a rosszat kívánja nekem, gyakorlatilag mindent megtesz azért, hogy ne legyek sikeres, és elárulta, hogy azt kívánja, ne sikerüljön semmi, ezt követően ordibálást, csapkodást kell hallgatnom nap mint nap a panelben, ahol minden lépés tisztán hallható, járkálgat a szobámban, mikor erősen koncentrálnom kell, kivette az ajtómat, csapkod és gyakran benyit takarítani a szobámba, rengeteget beszél, hangosan, és egyáltalan nem megértő. Elköltözni nem lehet, nincs hová, de már azon vagyok, hogy feladjak mindent, mert idegileg kimerültem, nem kevés türelmet igényel egy ilyen személlyel élni, és nekem erre nincs energiám, aligha szerzem meg arra is, amire most a legfontosabb. Nem tudom hogy leszek képes folytatni a tanulmányaimat, és hogy mit tegyek, de már én is kezdek begolyózni, mert akárhányszor bejön, csinál valamit, elkap egy hihetetlenül rossz közérzet, és inkább bezárom a könyvet és dührohamaim vannak. Képtelen vagyok ezt tovább folytatni. A pszichiátriára nem vihetem. Hogyan kezeljem? Ez megy több mint féléve.

22/lány


2015. nov. 6. 13:06
 1/8 Argloss ***** válasza:
Diákhitel, kollégium, diákmunka, tanulmányok befejezése, munka. Ameddig nem állsz a saját lábadon addig nem tudsz segíteni, csak zuhanni vele.
2015. nov. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kollégium? Nagyszülők? Albérlet lakótársként?
2015. nov. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 acelsziv ***** válasza:
100%
Van egy közismerten csendes hely. Könyvtárnak hívják. Próbáld ki. Tanulni ideális. De ha feladod a gyökér nyert. Mellesleg nincs senki aki melletted állna és pofán vágná?
2015. nov. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ő ezt nem biztosítaná nekem, különben nincs. Nekem kell valahogy megtanulnom elviselni, de szerintem lehetetlen.
2015. nov. 6. 13:29
 5/8 acelsziv ***** válasza:
Mit nem biztosítana? Az iskolai könyvtár általában ingyenes
2015. nov. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Anatómiát nem jó ott tanulni, már próbáltam.
2015. nov. 6. 13:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudj, de ezek részedről csak kifogások. Ha annyira fontos volna a suli, akkor találnál megoldást a tanulásra. Ez hü.lyeség hogy a tesód miatt nem tudsz tanulni, akkor lépj le otthonról, egy park is megteszi, ha valóban célod elvégezni a sulit, akkor nem tudnak mit eléd tenni, hogy ne tedd. Harcolj magadért! Ha meg vannak kifogásaid akkor gondolkozz el azon, valóban szeretnéd e elvégezni a sulit, vagy annyira nem is érdekel, vagy túl nehéz és nem akarsz vele bajlódni. Gondol át.
2015. nov. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Alakíts ki benne egy feltételes reflexet, hogy ha árt neked, megbánja. Ezt következetesen alkalmazva, eredményt lehet elérni, rövid idő alatt is.

Mire gondolok?

Pl. verd el. Vegyél egy lovagló ostort könyvjelzőnek. Aztán ha helyzet van, csatt, verj rá, persze ne a fejére. Nem vicc.

2015. nov. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!