Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sürgőssen menjek orvoshoz?

Sürgőssen menjek orvoshoz?

Figyelt kérdés
Kikészültem,besokkaltam.Nem bírom,depressziós vagyok,de az utobbi napok nagyon rosszak voltak.Ma eljutottam oda hogy az öngyilkosságomat elterveztem,egy valami kell,a kezdő lökés.Egyik felem még élni akarna,a másik viszont meghalni.Ma nagyon rosszul éreztem magam.Mielőtt azt hinnétek,nem vagyok tini.20 vagyok.
2015. nov. 7. 17:37
 1/1 anonim ***** válasza:

ugyanezen mentem keresztul 16 evesen, vagdostam magam a labamon, hogy senki ne vegye eszre es egyszer begyogyszereztem magam (szerencsere nagyobb bajom nem lett, par napig mindentol hasmenesem volt, a viztol is, de ennyi), altatoztam stb.

en egyedul jottem ki belole, 17 evesen szerelmes lettem, azota is egyutt vagyunk, 18 evesen osszekoltoztunk, azota nincs ilyen bajom.

viszont en imadtam depresszios lenni, imadtam sirni, imadtam vagdosni magam, ugyhogy nem is akartam segitseget kerni. egyszer kivancsisagbol osszeszamoltam, hogy mennyi vagas volt rajtam, es tobb, mint 80 volt. eleg mely vagasok, olloval csinaltam. egyszer nagyon offon voltam, es a nyakamat is probaltam vagni pengevel, de epp apam furdojeben voltam bezarkozva, es eszembejutott, hogy mekkora kis onzo g.eci vagyok, apa hazajon a munkabol es itt talalna tiszta veresen... hat ja, kellett ido, hogy leessen, hogy nem csak magamat pusztitom, de a korulottem levoket is.

nagyon orulok, hogy kijottem belole. kivulrol semmit nem lehetett kb eszrevenni rajtam, egyszer egy unnepsegre fekete harisnyat kellett felvennem, akkor buktam le a noverem elott, hogy vagdostam magam. persze egybol elvittek orvoshoz, pszichologushoz akartak kuldeni, de oda mar nem mentem el. igy folyamatos ellenorzes alatt voltam, es ha meg egy vagas lett volna rajtam, akkor elrangattak volna orvoshoz.

most epp gyereket varok.

rettentoen gaznak erzem azt, hogy ilyen multam van, de hala istennek kevesen tudnak rola, es legalabb tapasztalatot adott abban, hogy eszrevegyem, ha a gyerekem depresszios lesz, tudom mikre kell figyelnem stb.

te is gondold vegig, hogy kiknek artasz ezzel. nagyon jol johet egy szakorvos, mindenkepp menj el hozza. beszelj a szuleiddel, csaladoddal, vagy olyannal, akiben megbizol. ha szeretned velem is beszelgethetsz. :)

2015. nov. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!