Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyerekfóbia és megoldás?

Gyerekfóbia és megoldás?

Figyelt kérdés

A probléma az,hogy ha a közelemben gyerek van (egész babától tizenéves korig) szinte pánikroham vagy hasonló érzésem kezd lenni,nem tudok mit kezdeni velük,hogy kell viselkedni velük... Ez fóbia vagy mi? Mit lehetne ez ellen tenni?

Fontos lenne,mert pár éven belül tervbe van véve saját gyerek és félek,hogy így nem fog menni :(

Főleg olyan módszer érdekelne,ami doki nélkül is lehet,köszönöm előre is ha tud valaki segíteni.

24L



2014. okt. 17. 23:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos erre vonatkozó komoly szakirodalmat nem találtam anno a neten (örömmel fogadom, ha esetleg valaki igen).


[link]


Szerintem keress egy jó pszichológust. Én is azt teszem, én főleg a csecsemőktől "iszonyodom" (ezt olyan szörnyű leírni), és a 5-8 évesektől. Szinte senkinek nem beszélek erről, de nagyon kényelmetlen, amikor ismerősi körben kisgyereket ajnároznak, mutogatnak, és olyankor ledermedek. Átérzem a problémát.

Nincsen szociális fóbiád?

2014. okt. 18. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Pszichológus sajnos nem jöhet szóba mostanában,azért is érdeklődtem itt.

De,lehetséges,hogy van szociális fóbia is. (nemrég kezdtem kijönni depresszióból,túl nagy stressz volt a nem túl jó szülő miatt).


Viszont ha egyszer lenne lehetőségem pszichológusra: ő hogy tudna segíteni?

2014. okt. 18. 01:22
 3/12 anonim ***** válasza:
57%

Olyan pszichológusra lenne szükséged, aki képes a fóbiádat megszüntetni. Ez csak hipnózissal lehet feloldani. Ilyen módszert csak kevés pszichiáter végez. Ilyen Dr. Fadgyas Ildikó



A XXII. lerületi szakrendelőben depressziós - szorongásos panaszok ( pánik, fóbia, evészavarok, szociális fóbia, önérvényesítési és kapcsolati zavarok) valamint pszichotikus betegek gyógyszeres kezelését végzem.

[link]


Most Kelenföldön rendel

2014. okt. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
nem olyan sokba kerül, nem hiszem, hogy nincs annyi pénzed, hogy ebből kihúzzon! Főleg ha gyereket is akarsz :-(
2014. okt. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat,elgondolkodtatóak.

Jelenleg tényleg nincs pénzem, főleg ha még utazni is kellene Pestre,az nagyon messze van :( +A hipnózistól is félnék. Esetleg ha sikerülne orvosra félretennem,kb mennyit kérnek el és hány alkalom szokott lenni?

De nem akarom elhinni,hogy nincs semmi egyedül végezhető gyakorlat,módszer hogy legalább enyhüljön a bajom,míg orvoshoz nem tudok menni.

Valakinek ötlet?

2014. okt. 18. 23:43
 6/12 anonim ***** válasza:
Nincs más módszer.A regressziós hipnózis olyan mintha félálomban lennél. nem kell félni tőle, tudod hol vagy és mit beszélnek hozzád. Válaszolsz is . Nem cirkuszban használt hipnózis!!!!!! Mai árak általában 13-15000 ft körül van havi egy ülés, ált. 3-4x kell elmenned
2014. okt. 19. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A fóbia olyan mélyen el van ásva a tudatalattiban, hogy másként nem lehet előhívni
2014. okt. 19. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Rendben,átgondolom még.

Köszönöm a válaszokat.

2014. okt. 20. 16:18
 9/12 xeniah ***** válasza:

A hipnózist akkor válaszd, ha még inkább ártani akarsz magadnak. A tudatod a tiéd, ne engedd át másnak, hogy játsszon vele ;)


Szerintem érdemes lenne végiggondolnod, hogy mi lehet az oka annak, hogy ez kialakult, mikortól van jelen.

A pánik okát sem árt megfogalmazni - pl. attól félsz, hogy elejted a gyereket, vagy attól, hogy egy tinédzser rád támad vagy egyszerűen csak attól, hogy nem tudod, hogy viselkedj? Szóval ezeket a dolgokat tudatosítani kellene magadban első lépésként, és utána is tudatos lépésekkel harcolni ez ellen a fóbia ellen.

2014. nov. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

ezer köszi.

Ha

1:attól,hogy nem tudom hogy viselkedjek

2. általában ahogy rám néz a gyerek,már rossz érzésem van,félek,mintha átlátna rajtam vagy hasonló,ezt lehetetlen megfogalmazni :/

Kérdés szóval:hogy harcoljak ez ellen tudatosan??

2014. nov. 10. 16:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!