Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy a borderline...

Lehetséges, hogy a borderline személyiségzavar lenne a válasz minden problémámra?

Figyelt kérdés

Nem olyan régen találkoztam ezzel a kifejezéssel.Eléggé elmélyültem a témában, és megdöbbentet amiket olvastam erről a mentális problémáról. Szinte minden amiket olvastam illik rám, és ez ijesztő, de egyben kicsit megnyugtató is, mert magyarázatot kaptam sok mindenre magammal kapcsolatban.Kitöltöttem pár másik tesztet, mielőtt egy borderline kérdőívet is kitöltöttem volna. Szerencsére kizárt, hogy depis lennék, vagy szorongásom lenne, az nagyon minimális nálam, és nem vagyok skizofrén sem. Viszont a BPD-tesztből 60 pontszám jött ki nekem a 60-ból. Nagyon ijesztő, most akkor segítségre lenne szükségem? Mit csináljak, ha rendes pszichológushoz, aki komolyan is foglalkozna velem, nincs lehetőségem elmenni? És abszolúte semmilyen segítséget nem kérhetek a családtól sem. Szarnak rám, pedig korábban számtalanszor kértem segítséget, de nem érdekeltem őket eléggé ahhoz hogy ember számba vegyenek. 5 éve vagdosom magam, de olyan jó vagyok a titkolózásban,rejtegetésben, hazudozásban, hogy észre sem vették eddig. anyámnak ugyan egyszer-kétszer feltűnt pár sérülésem, de a legbénább, irracionális választ is benyalta rá magyarázatképpen. Az életem pár hónapja maga pokol. semmi nincs, elhagyott mindenki aki valaha számított nekem, és emiatt egyre rosszabbak a mindennapjaim, folytonossá vált az üresség érzet, motiváció hiánya, a vagdosás, a dühkitörések, néha vannak semleges napok, akkor megvagyok, de aztán jön a zuhanás. Nem akarok meghalni, de a vagdosást sem tudom abbahagyni. csak az maradt nekem. de nem számíthatok senki segítségére sem a családomból. a szüleimet is gyűlölöm, minden miattuk van, az ő hibájuk, hogy olyan lettem, amilyen.

22/l



2015. nov. 17. 03:13
 1/4 anonim ***** válasza:

"Mit csináljak, ha rendes pszichológushoz, aki komolyan is foglalkozna velem, nincs lehetőségem elmenni?" - miért ne lenne?


"anyámnak ugyan egyszer-kétszer feltűnt pár sérülésem, de a legbénább, irracionális választ is benyalta rá magyarázatképpen" - akkor tényleg nem akarja tudni, mi van veled... Nem feltétlenül azért, mert "szarik rád", hanem mert fél a szembenézéstől, a felelősségtől, stb. Nagyon gyakori szülői magatartás manapság (felnőttek szüleinél).


"a vagdosást sem tudom abbahagyni. csak az maradt nekem" - a vagdosás valójában drogozás. A fájdalom hatására endorfin szabadul fel, ettől kerültél függőségbe.


"a szüleimet is gyűlölöm, minden miattuk van, az ő hibájuk, hogy olyan lettem, amilyen" - ez egy nagyon kényelmes álláspont...

2015. nov. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem költözz el, szedd magad rendbe, keress egy szakembert. Ha úgy érzed az eddigi pszichológusok nem foglalkoztak komolyan veled, keress egy pszichiátert.
2015. nov. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, amiért a szüleimet hibáztatom, nem egy kényelmes álláspont, hanem a valóság. Egészen kicsi korom óta rengeteg trauma ért, túl sok, amit egy 6 éves elviselhetne, és a nagy része mind az apám miatt volt. Anyám miatt pedig számtalan nehézségem akadt, a hanyagsága és nemtörődömsége végett.

Utolsó válaszoló, költöznék én szívesen, de nem olyan egyszerű az. Nincs pénzem, munkát se találtam mióta három hónapja vége lett a sulinak, pedig folyamatosan küldöm az önéletrajzokat, és megyek a munka után, de semmi. És nem is csak a szakmámban próbálkozok.

2015. nov. 17. 12:59
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, önmagunkat diagnosztizálni semmiképp sem hasznos.

Sokan beleesnek ebbe a hibába, hogy a mentália betegségekről szóló oldalt elolvasnak , majd megdöbbenve veszik tudomásul, hogy minden illik rájuk.

Sokszor ezeknél a teszteknél, teljesen máshogy válaszolunk a kérdésekre mint ahogy az a valóságban van.

Azt gondolom, jobb lenne olyan pszichológus/ pszichiáter segítségét kérni aki jártas ebben a témában.

Ők akkor fognak diagnosztizálni, miután felmérték a viselkedésedet, a gondolkodásodat.

Egyébként a leírásod alapján, akár fennállhatna nálad a Borderline személyiségzavar gyanúja de azt gondolom, ennek diagnosztizálását hagyd az ehhez értő orvosokra.

2015. nov. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!