Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen személyiségzavar?

Ez milyen személyiségzavar?

Figyelt kérdés

Nem lehet pszichopata vagy szociopata mert akkor is sikeres lennék az emberek körében ezzel szemben olyan emberekkel vagyok érzelemmentes, manipulatív, erőszakos, terrorizáló aki nem érdemelné meg. Most ebből nyilván arra gondolhattok, hogy valójában bűntudatom van eme viselkedések miatt hisz belátom, hogy nem érdemlik meg a gaz tetteimet de valójában elég érzelem mentes vagyok. Nagyon hamar dű kitőréseim vannak, képes vagyok tudatosan bűntudatot kelteni lelkiismeretfurdalás nélkül. Baromi önző vagyok és nem igazán érdekelnek más családtagjaim állapota, néha illemből visszkérdezek, hogy mi van velük de nem érdekel pedig tényleg közeli rokonaimról van szó. Ha baj van velük akkor először arra gondolok, hogy mi lesz velem. Csapongok, szét szórt vagyok, a felelősséget hárítom de azért racinoálisan látom, hogy mi lenne a jó de azt nem teszem és ezért meg rosszul érzem magam. Alacsony az önbecsülésem.

Szociopata pszichopata valószínűleg nem lehetek...



2015. okt. 3. 05:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Mert az emberek alapból nem önzők?

Engem sem igazán érdekelnek a családtagjaim. Akkor most van valami személyiségzavarom? Az emberek nem csak azért kérdezik meg hogy mi van a másikkal mert az az illem? Én úgy gondolom hogy nem igazán vannak empatikus emberek, pont lesz*rja mindenki hogy hogy vagy, de azért megkérdezik.

Már elnézést, hogy kérdéssel válaszolok a kérdésre de ha nem így van akkor velem is problémák vannak. Egyébként lehet, hogy valamilyen szinten rászolgáltak arra hogy nem foglalkoztatnak. Úgy értem nem tettek veled valamit? Vagy csak az egyikük? Az is állhat a dolog mögött, hogy mondjuk apuci sokszor megvert gyerekkorodban. (csak példa)

2015. okt. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nárcisztikus pl.
2015. okt. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!