Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi bajom van? Depressziós...

Mi bajom van? Depressziós vagyok? Vagy pánikbeteg? Esetleg mindkettő?

Figyelt kérdés
Három évvel ezelőtt, a papám halálakor elkezdődött nekem valami depresszióhoz hasonló állapot. Kb. évente megváltozom, de úgy, hogy zenei izlés, öltözködési stílus, alapvető világnézet, minden megváltozik. Tudom, hogy ebben a korban normális hogy mindig változok, de ennyire? Az utóbbi időben pedig más is van. Egyre durvább hangulatváltozásaim vannak, hiába alszom, mindig fáradt vagyok, és vannak más tünetek is. Neten kerestem, és azt találtam hogy ezek a pánikbetegség tünetei. Anyám viszont azt mondta, hogy ebben a korban ez elő fordul, és ne foglalkozzak vele. Elmennék orvoshoz, de anyám nem engedi, mert meggyőződése hogy csak hisztizek. Pedig volt pánikrohamom is, júniusban az első, augusztusban volt aztán, ennek anyu is tanuja volt, és akkor mondtam el neki, de csak lehurrogott. Azt nem tudom, hogy depresszióm van-e? Nincsenek barátaim, csak néhány felszínes haver, de velük is csak suliban talizunk, és ők sose jönnek oda hozzám. Továbbá tavaly télen 4x vagy 5x felvágtam az ereimet, nyomai még mindig ott vannak a csuklómon. Nem drogozok, nem cigizek, csak ritkán iszom, de részeg még nem voltam (nem is akarok) Szerintem engem senki sem ért meg, és az a legrosszabb, hogy egyszer úgy érzem hogy ki kell tartanom, mert majd később jobb lesz, máskor viszont úgy, hogy mindig ugyanolyan rossz lesz az életem mimt most. Már nem tudom, mit csináljak. Kösz ha valaki végigolvasta és válaszol! 16/l
2015. nov. 12. 21:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább depressziós vagy,nem kell anyádnak tudnia hogy orvoshoz fordulsz..sulitokban nincs orvos? Nálunk direkt volt ,hasonló problémákra mint a tied.
2015. nov. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 ankap1975 ***** válasza:
A legjobb döntés egy pszichológus/pszichiáterhez elmenned. Van egy 250 kérdésből álló teszt, olyat is ki kellene töltened.
2015. nov. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
2015. nov. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Suliorvos. Ne vagdosd magad. Tudom, hogy nehéz megállni... Jó, hogy nem drogozol iszol cigizel. :) jó lány vagy, csak most rossz neked. Amúgy a sok váltás valószínűleg azért van, mert keresed magad. Valamiben úgy tűnik megtalálod, de megunod és másfele húzol. Valószínűleg egy idő után a skatulyából skatulyába ugrálás helyett kialakítod a saját stílusod. Zeneileg pedig minden korban változik az ember. Mikor kicsi voltam a lónyálat szerettem, aztán rock, punk, most lónyál/utóbbiak, de japánul. :3 Tesóm világéletében rocker volt, aztán valamikor pár éve úgy rájött, hogy ő altert hallgat meg a dubstep mennyire jó.
2015. nov. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A pszichológus TB támogatott, keress fel egyet, nem kell róla anyukádnak tudnia. Eléggé aggasztó hogy ennyire félvállról veszi, pedig az hogy már az ereidet is vagdosod eléggé komoly problémának tűnik. Önállóan ebből nem fogsz tudni kijönni, kell a segítség. Valószínűleg nem sikerült feldolgoznod papád halálát ebben egy jó pszichológus fog tudni segíteni. Fontos, hogy ha elmész és nem érzed az összhangot a dokival válts nyugodtan amég nem találod meg a megfelelőt. A pszichológusok között is van normális meg kevésbé normális :) Az is segítség, ha pszichokönyveket is olvasgatsz mellette: Csernus, Popper, stb. Nekem is sokat segített.
2015. nov. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2015. nov. 13. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!