Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt esetleg olyan fiú/lány...

Van itt esetleg olyan fiú/lány, aki pánikbetegségre utaló tünetekkel küzd/küzdött, és szívesen beszélgetne velem erről?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, pár hónapja volt először kisebb pánikrohamom, azóta sok napot suliból is ki kell hagynom mert párszor előjöttek ilyen tünetek

nem azt a választ szeretném kapni, hogy menjek szakemberhez, mert már párszor hallottam... azoktól szeretnék valamilyen választ kapni ha lehet akik tapasztalták ezt. és hogy hogyan tudtak rajta esetleg túl lenni.

lehet kicsit zavaros, ezért elnézést kérek :(



2015. nov. 27. 00:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát én úgy tudom ez erős szívdobogással jar.

Nekem hasfajasaim voltak, nem tudtam enni semmit meg viztol is allando hanyingerem volt. Nem mertem utcara menni mert allandoan rettegtem hogy mi van ha ramjon a hanyas vagy hasmenes a nyilt utcan, de valojaban sose tortent semmi. Csak az inger, de mivel nem ettem nem is tudtam volna mit hanyni. Tomegkozlekedesen tömegben is mindig ramjott. Egy ido utan elmult magatol.

Orvosok szervi bajt nem talaltak. Pontos diagnozist nem kaptam csak hogy lelki eredetu.

2015. nov. 27. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem voltak régebb pánikroham tüneteim. Annyira erősek voltak, hogy aznap semmit sem tudtam csinálni. Erős szivdobogás, izzadás, hányinger, szédülés (olyan mértékben, ha pár másodpercnél többet állok a lábamon elvesztettem volna az eszméletem), nagyon erős szorongás. Attól féltem, hogy ez fokozodik, féltem, hogy beleőrülök. Annyira gyenge voltam, hogy enni sem tudtam, ez mégjobban legyengített. Kb egy nap alatt elmúltak.


Ez egy jó párszor előfordult velem. Ilyenkor csak egy jó erős nyugtató segített, és ágyban fekvés.


Említettem ezt a pszichiáteremnek, akihez teljesen más probléma miatt kerültem, de vhogy ő hallani sem akart ezekről, lerázta a témát. Azt hitte csak több nyugtatót akartam feliratni.

2015. nov. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát már fiatalnak éppen nem vagyok mondható, de talán éppen ezért lesz hiteles, és elfogadható számodra amit leírok, ugyanis én egy 10 (!) évig tartó pánikbetegségből gyógyultam ki abszolút külső emberi segítség és gyógyszerek nélkül! Ezzel nem azt akarom mondani,hogy neked is ennyi ideig fog tartani, hanem az a lényeg, hogy igenis ki lehet belőle gyógyulni másként is, minthogy kemikáliákkal terhelje a szervezetét az ember. A sok idő pusztán azért volt, mert abban az időben azt sem tudták az orvosok, hogy mi az a pánikbetegség, mindenféle szamárságot mondtak rá, és nekem is időbe telt mire megtaláltam a megoldást.

Nos, sok embernek talán nem elfogadható az én megoldásom, de "MŰKÖDIK"! Az történt ugyanis, hogy amikor már rengeteget szenvedtem a különféle ijesztő tünetektől, és teljesen kimerültem a nem alvásoktól, eszembe jutott, hogy van Valaki, aki nagyon szeret engem. Valószínűleg ez azért lehetett oly nagy felismerés számomra, mert már korábban és hosszú ideje úgy éreztem, hogy engem nem szeret senki. Ez aztán súlyos szorongásokhoz és túlzott védekező mechanizmusok kialakításához vezetett, ami a végletekig igénybe vette az idegrendszeremet. Sokszor ilyen "egyszerű" dolgok is képesek a lelkiállapotunkat teljesen összezilálni.

A legelső és legfontosabb (bármily furcsa is), hogy nem szabad a tünetektől megijedni!! Ezek pusztán jelzések, hogy valami nagyon nincs rendben (úgy mint amikor a fájdalom jelzi, hogy a szervezetünkben valami nem stimmel, valamit rendbe kell hozni). Ugyanis, ha megijedsz, akkor még nagyobb pánikba esel, ami azután még nagyobb félelmeket generál. Valahol pedig meg kell szakítani az ördögi kört. Tudom, nem egyszerű, mert a tünetek bizony ijesztőek, de muszáj rezignált nyugalommal fogadni őket, hogy ne lehessen hatalmuk feletted. Én ahhoz kötöm a gyógyulási folyamatom kezdetét, amikor ki tudtam magamban mondani, hogy "nem érdekel, történjen, aminek történnie kell, ha meg kell halnom, akkor haljak meg és kész". Aztán csodák-csodája, egy darabig még erősödött, aztán szépen elmúlt a roham magától. Ekkor győztem a tőle való félelmemet. Ezután még hosszú küzdelem várt rám, de már egyre csökkenő intenzitással, amíg teljesen el nem múlt.

Aztán van még egy kapaszkodó. Az előbb említettem Valakit, aki mindig nagyon szeret. Nagyon nagy segítséget és komoly lelki támaszt tud jelenti az embernek az a tudat, hogy valaki mellette van a küzdelmeiben, hogy valakire mindig támaszkodhat, hogy az a Valaki erősebb és hatalmasabb mindenkinél, és mégis mindenkinél jobban szeret, bármikor meghallgatja a nyűgömet, nem terhelik a problémáim és jobban tudja bárkinél a megoldást, mert ő az én Teremtőm, aki megalkotott, és az életét adta értem, hogy megszabadulhassak a lelki kínoktól. Hogy ne bízhatnék tehát benne? Egyszerűen rábíztam hát magamat Istenre, legyen úgy, ahogy Ő akarja, és csodálatosan meggyógyított, most már idestova 16 éve.

Ezeket tudom Neked javasolni, ha van további kérdésed, szívesen állok a rendelkezésedre!

Egy korábbi sorstársad.

2015. nov. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
a pszichológus amúgyse old meg semmit :) pánikbeteg vagyok/voltam (nem tudom már).... most frontin-t szedek, így jó, mondjuk néha elég komoly mennyiségre van szükségem. le kellett szállnom járműről, emberek közt egyszerűen rosszul leszek.... hát nem tudok mit mondani, ha nem akarsz bogyót szedni (én már nem sulizok, szóval nekem kell),akkor tényleg lehet ki kellene próbáld a pszichológust. bár.... miben mutatkoznak meg a tüneteid? mert vannak légzésgyakorlatok és ilyesmik is. ezeknek neten utána tudsz nézni (autogén-tréning például)...
2015. nov. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!