Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, ha -mint...

Mit csináljak, ha -mint kiderült- ilyen selejt génjeim vannak? 14/L

Figyelt kérdés

Megcsináltam egy figyelemzavaros - tesztet, eredményként pedig ez jött ki:


Figyelemzavar: 139

Diszharmónia: 99

Hiperaktivitás: 223

Tanulási zavar: 120


Már az "enyhét" is JÓVAL túlléptem. Egy figyelemzavaros, diszharmóniás, hiperaktív, tanulási zavaros lányka vagyok, remek-remek-remek. Eddig is sejthettem, hogy valami óriási hiba van a szerkezetemben, na de ennyi??! Most, hogy ezt tudom, még jobban bánt, hogy már egész kiskoromtól kezdve megállás nélkül mindenki aggatta rám a "lusta" jelzőt s szinonímáit, meg miegymást. Ami a legjobban fáj, hogy Anya nem hajlandó elfogadni, hogy egy agyroncsot szült. Minden vágya, hogy a gyermeke egy ügyeskezű, eleven személy legyen, akivel mindenkinek el lehet dicsekedni (amit végül-is a húgom személyében megkapott, érdekes mód, testvérem egy kifejezetten összeszedett, értelmes egyén, máshogy mondva a megtestesült mintagyerek).

Amúgy én azt sem zárnám ki, hogy autista vagy Asperger-szindrómás vagyok,...

Fel kéne keresnem egy szakembert elvileg. De... én... nem tudom. Nem tudom, hol kéne kezdenem, mit kéne csinálnom, hogy végre egy normális ember lehessek, ne terelje el minden apró dolog a figyelmemet, hogy kitűnő tanuló lehessek -akárcsak a húgom-,hogy a kommunikációs képességeim ne a béka feneke alatt legyenek, hogy ne felejtsek el mindent, hogy ne legyek "lusta"... Mit tehetnék? :(


2015. nov. 27. 15:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Már az írásodból kitűnik, hogy jó eséllyel egyáltalán nem vagy "defektes". 14 éveshez képest szépen, összeszedetten és helyesen írsz, ügyesen fogalmazol.

Persze ha úgy érzed, hogy problémáid vannak, akkor mindenképpen szakembert kell felkeresni. Az iskoládban nincsen iskolapszichológus?

2015. nov. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ezek a "tesztek" nem érnek semmit, semmi komoly alapja sincs az itt kapott "eredményeknek". A teszteknek egyébként az is baja, hogy a lehetséges válaszokból egy kis "elötanulmány" után mindenki ki tudja azokat a válaszokat keresni, amik a rossz irányba mutatnak - és márcsak ezért sem realisak.


Ha úgy érzed, valami nincs rendben veled, akkor keress meg egy pszichológust, és vele beszélgess, hogy van-e tényleg valami probléma veled, és ha igen, hogy lehet ezt kezelni.


Egy autista - az aspergeresek AUTISTÁK ugyanis, is tud teljesen normális életet élni, karrierrel és családdal, csak megfelelö fejlesztésre van szüksége.


De ha te most 14 éves vagy, és eddig nem tünt fel senkinek, hogy valami nem stimmel, akkor kizárt, hogy aspergeres lennél, akkor már régen fogallkoza veled valaki - tanár, iskolapszichológus, stb. mert anélkül nem tudtál volna normál iskolában eljutni idáig.


Szerintem neked egyszerüen csak a kamaszkori szétszórtság, hormonális ingadozások meg az ezzel járó kilátástalanság a bajod, de ezt idövel kinövöd. Emellett nem kell mindenkinek kitünö tanulónak meg "perfekt" embernek lenni, aki nem teljesen tökéletes, az sokkal érdekesebb személyiség általában.

De ha nagyon zavar a lelkivilágod, akkor keresd meg az iskolapszichológust, ö tud segíteni abban, hogy egyenesbe jöjj saját magaddal.

2015. nov. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Csatlakozom #1-hez. Jot mosolyogtam a nagyon összeszedetten, választékosan megfogalmazott, helyesen leirt panaszaidon. Panaszkodj csak a génjeidre de ne add alább!
2015. nov. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, a hiperaktivitásod elég magas pontszámot kapott.Ha e mellé még jó sokat tudsz beszélni is, akkor nyert ügyed lesz a munkáltatóknál akkor is, ha nem vagy valami okos...Ugyanis épp ilyet keresnek mindenhová, elég pörgős, elég nagypofájú, az meg hogy esetleg ostoba, kit érdekel, ha gyorsan halad és termeli a profitot, mint a gép.Szóval valószínűleg kapós leszel.
2015. nov. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az összes itt írogató között a te helyesírásod és fogalmazásod az egyik legjobb... kizárt dolog, hogy bármi ilyesmi problémád legyen.

Nem tudom, milyen tesztet csináltál meg, de az egyetlen butaság az, ha hiszel neki...

2015. nov. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Eloszor is ne a hugodhoz merd magad, magadnak akarj megfelelni ne masnak.

Masodszor meg nincs itt semmi komoly gond leszamitva egy kis tinedzserkori onertekelesi zavart :)

Kuldesz magadrol egy kepet ?

30f

2015. nov. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez valami internetes teszt, vagy rendesen szakértői biztosság által összeállított teszlap, kompetens emberek kezéből?

Bár ilyeneket nem teszlappal mérik.

2015. nov. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#1 + 3# + #5

Köszönöm a biztató szavakat, de saját megítéléseim szerint nem rendelkezem választékos, összeszedett fogalmazással, írásom inkább mondanám unalmasnak és középszerűnek, valamint vacaknak.


#2

Általános iskolás tanáraimnak már ezek mind-mind feltűntek, szóltak anyának is... aki oly horribilis jelenetet rendezett le ezügyben -miszerint nekem semmi bajom nincsen-, hogy azóta nem merte ezt senki sem szóba hozni. S többi ember szimplán lustának néz.


#4

A hiperaktivitásra kijött pontszámom én sem értem, de egyet biztosan tudok; közel sem vagyok nagypofájú.


#6

Köszönöm :) Képet most nem tudok küldeni, majd holnap.



A tesztet nem tudom belinkelni -telefonról vagyok-, de ha valaki bírja a google-ba, hogy figyelemzavar teszt, szerintem rögtön szembe fog találkozni vele.



A helyesírásom meg egyenesen pocsék, kérdésembe is majdhogynem több hibás szót biggyesztettem, mint hibátlant. Mindenesetre most kijavítom őket:

* figyelemzavar-teszt

* sejtettem

* ?!

* végülis

* húgom-, hogy (kimaradt egy space)

* valamint a nagy dózisú vesszőhibáért is elnézést kérek

2015. nov. 27. 17:14
 9/11 anonim ***** válasza:

két lehetőséged van.


1. kérhetsz korbácsot karácsonyra hogy ostorozhasd magadat, bár ezzel nem sokra mész, csak annyira mint az átlagember - panaszkodhatsz az agyhalott barátaidnak akik ugyan olyan sikertelenek az életben mint amilyen célokat te tűztél ki magadnak és értél el...


2. esetleg el lehetne fogadni magadat ilyennek, és fejlődni is lehetséges, de csak az elfogadás után.

léteznek erre szakemberek, el kell menni a nevelési tanácsadóba, és ott megvizsgálnak, hivatalos teszteket töltetnek ki veled szakemberek, és kapsz személyre szabott értékelést, plusz egy fejlesztőt aki előhozza azon képességeidet amiről eddig nem is tudtál hogy léteznek.

így lett a lányomból művész.


sok sikert a választáshoz ;-)

2015. nov. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Na, megcsináltam én is ezt a teszet, és nekem is kb olyan eredmény jött ki neked, pedig semmi problémám nincs. :'D Az ilyen netes dolgoknak nem szabad hinni. Szerintem veled semmi probléma nincs jó nagy adag önbizalomhiányon kívül. Az én öcsém is mindig kitűnő volt, igazi csodagyerek, míg nem teljesítettem hozzá képest olyan jól. Ez nálam se és nálad se jelenti azt, hogy "selejtes" vagy, felejtsd el ezt a butaságot!! Ha elfogadod, hogy nincs veled semmi baj, talán jobban is fogsz teljesíteni. Mert nincs veled semmi baj. Az írásodból is le lehet szűrni. Tényleg. Ha nem így lenne, nem mondtuk volna ennyien.
2015. nov. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!