Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám fejleszteni,...

Hogyan tudnám fejleszteni, erősíteni magamat mentálisan?

Figyelt kérdés

Befelé forduló, érzékeny típus vagyok, kívülről pedig próbálom keménynek mutatni magamat, ezzel keltve egy hamis látszatot magam előtt. Félek kicsit az emberektől, főleg ha több ember előtt kell beszélnem, előadnom magamat. Ezenkívül ingerlékeny is vagyok sokszor, könnyen fel tudom adni ha arról van szó, viszont mégis zavar a tudat, hogy nem tudtam megcsinálni.

Alapvetően szorgalmas típus vagyok, de a hangulatom (ami sajnos elég ingadozó), jelentősen képes befolyásolni a dolgokhoz való hozzáállásomat.


2015. dec. 7. 19:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Szegény! Ezen a korszakon keresztül megy a legtöbb serdülőkorú fiatal.
2015. dec. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Naive válasza:
Szerintem megoldatlan belső és/vagy külső konfliktus lehet a dolog hátterében. Valamiben elégedetlen lehetsz önmagaddal, amiben nem sikerül fejlődnöd. De az is lehet, hogy valaki más nem fogad el, nem ért meg, akitől nagyon fontos lenne számodra (pl szülő). Ha ezek közül valamelyik helytálló, azon érdemes lehet dolgozni, ha tehetetlennek érzed benne magad, alkalmasnak vélt ismerős segítségét kérni, esetleg a probléma jellegének megfelelő szakemberét. Előző válaszhoz kapcsolódva annyit mondanék, én 33 évesen is küzdök hasonló problémákkal, és ahogy én látom, a generációmban még nagyon sokan, néhányan úgy, hogy látszólag még tudatában sincsenek például az első mondatban leírt "álarc mögé bújásuknak", vagy épp ellenkezőleg: nem élik meg problémaként azt, inkább eszközként tekintenek álarcaikra. Ez utóbbi szerintem nem követendő példa, mert úgy gondolom, leértékeli valódi személyiségét önmaga előtt, aki szándékosan álarcokkal operál. Szerintem Te sokaknál előrébb vagy azzal, hogy felismerted, és megfogalmaztad a problémáidat, már csak az a kérdés megtalálod-e mit tehetsz ellene, és megteszed-e legjobb belátásod szerint, amit tőled telik.
2016. máj. 9. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat, ennyi idő elteltével is! :)


Azóta valamelyest javult a helyzet. Próbálok szocializálódni, minél több kontaktust teremteni idegen emberekkel is akár. Illetve, rájöttem, és ajánlották is, hogy a mások megsegítésével járó dicsőség erősíti az önbizalmamat, amit tapasztalhattam is.

2016. máj. 20. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!