Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért több az autisták között...

Miért több az autisták között az öngyilkosok aránya?

Figyelt kérdés

"Az autista gyermekek között 43 százalék az öngyilkosságot megkísérlők vagy fontolgatók aránya, ami pontosan háromszor annyi, mint a depressziós, de nem autista gyermekek csoportjában és sokszorosa az egészséges gyermekek körében regisztrált 0,5 százalékos értéknek."


[link]



2015. dec. 8. 21:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az autizmus gyakran jár együtt depresszióval, erről az idézett cikk is ír. Most gondolj bele... a depresszió önmagában is durva, na de ha mellette még autista is vagy, az azért sokkal-sokkal elviselhetetlenebb. Szerintem ez tök egyértelmű. Egyébként nem olvastam végig a cikket, de valami eléggé sántít... 1 évestől vannak a kutatásban autisták... na de az 1 éves gyerekeknél még nem igazán állítanak fel diagnózist... és mi alapján mondod meg róluk, hogy depressziósak vagy hogy fontolgatják az öngyilkosságot?:D
2015. dec. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez azért van, mert nehezebben illeszkednek ne a társadalomba. Emiatt nyilvn szoronganak és depressziósak lesznek szegények :(
2015. dec. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem értik a világot, nem értik a többségi neuronormálisokat.
2015. dec. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
57%

Én is ilyesmi vagyok,de nem teljesen súlyos eset sok problémám volt mindig is és soxor érzem,hogy jobb lenne ha már nem léteznék amúgy ha nem látnám,hogy bármikor kiléphetek az életből beleőrűlnék. :(

Alapból ebben a világban több rossz van mint jó.

Nagyon érzékeny is vagyok mindenre ez is baj amúgy.

2015. dec. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!