Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pánikroham bármikor váratlan...

A pánikroham bármikor váratlanul lecsaphat, vagy lehetséges, hogy csak bizonyos helyzetekben?

Figyelt kérdés

Előfordul, hogy pánik roham szerű dolgot élek át. De ez nincs állandóan jelen az életemben. És nem váratlan. Majdnem teljesen kiszámítható.

Általában akkor leszek rosszul, ha valami kellemetlenül érint, ha valamit nem merek elmondani egy számomra közelálló személynek, vagy ha úgy érzem, hogy akit szeretek, haragszik rám, vagy félek attól, hogy elhagy.

(Nagyon ritkán előfordul, hogy nagy tömegben, vagy szereplés előtt is kezdek rosszul lenni. De ezeket viszonylag hamar le tudom győzni; s nagyon ritkák.)

Ez mi lehet? Miért lehet?



2015. dec. 9. 15:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez nem feltétlen pánikroham, lehet csak ilyen izgulós típus vagy :)
2015. dec. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én sem annak tartom, mégis olyasmi...

Elönt a forróság, melegem lesz, szedülni kezdek.

Úgy érzem most rögtön ki kell mennem ebből a helyzetből; ha ez nem sikerül, mert nem tehetem, vagy nem merek, akkor egyre rosszabb lesz...

nem tudok kommunikálni, nehezemre esik beszélni..

aztán elkezdem rosszul venni a levegőt...

innentől ha nem zökkenek ki rövid időn belül, akkor kezdődik a zsibbadás, pár óra múlva sírógörcs...meg majdnem megfulladok..

közben meg utálom magam hogy megint rosszul vagyok, meg félek, hogy emiatt nem fognak szeretni...és így még rosszabb..ördögi kör...


Nem tudom mit tegyek ellene..

2015. dec. 9. 17:33
 3/4 anonim ***** válasza:
A pánikroham többek között azért az ami, mert bármikor előtörhet. Még éjszaka alvás közben is. A tied nem az. Leginkább szorongás.
2015. dec. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 homo ludensz ***** válasza:

A következő magyarázatot szeretném a tudtodra adni. Általában 6 éves korig kialakul az ember mentális "váza". Ezután már csak átélt élethelyzetek,tapasztalások, esetleg traumák azok amelyek azután e vázat megtöltik.

Magad vagy szakember segítségével végig kellene a korai gyermekkort tapogatni hogy esetleg nem e egy kudarcélményt rögzített a tudatalattid.

Voltam én is így mikor néha összehívtak egy éves beszámolóra sokunkat én igyekeztem az ajtó közelében helyet találni. Heves szívdobogás, ájulás érzése stb. de soha nem kellett kimennem és csak az ajtó becsukása után jött rám. Igen kellemetlen élmény volt. Később mikor ugyanott aktív közreműködő lettem és középpontba kerültem

/felszólalás,véleménynyilvánítás.../ már ennek nyoma sem volt. Sokat gondolkoztam ezen és biztos hogy kisgyermekként valahogy megszégyenítettek vagy hasonló történt. A tudatalatti elraktározza mi pedig elfelejtjük.

2015. dec. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!