Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan álljak le teljesen a...

Hogyan álljak le teljesen a vagdosásról?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, két éve vagdosom magam. A részletekbe/okokba nem szertnék nagyon belemenni, maradjunk annyiban, hogy teljesen tönkrementem idegileg az általános iskolában, és ez most köszönt vissza. Itt megjegyze, hogy emiatt depressziós és pánikbeteg vagyok, nem kis dolgokról van szó. Most nagyjából egy hónapja nem csináltam, már a hegek is kevésbé látszanak. De érzem a késztetést, hogy újra megtegyem, mert ez segít megnyugodni. Az elítélő/hülye vagy válaszolók kíméljenek. Nem tudom mit tegyek, félek, hogy nem tudom megállni, pedig már egész jól ment, azt hittem abba tudom hagyni. Pszichológus/szakértő segítségére nem számíthatok, egyelőre nem tehetem meg, hogy elmegyek, ebbe sem megyek bele most nyilvánosan, így egyedül kell megoldanom ezt is.

2015. dec. 18. 19:07
 1/6 anonim válasza:

Szia.

Zárd be azt amivel vágtad magad egy dobozba a kulcsot add valakinek és a ládát valaki másnak ez szerintem segít...

2015. dec. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Első: Hülyeség, ha rá jön újra az az érzés akkor fog majd egy másik vágóeszközt, akár még egy borotvapengét és kész.


Nekem hasonló problémáim voltak, szintén hasonló okokból. Csak nem önpusztítást végzek, hanem más dolgokat, de szintén társadalmilag nem elfogadott, úgyhogy azt volt a legjobb megoldás, hogy kerestem olyan tevékenységeket amik lenyugtatnak vagy elterelik róla a figyelmet/helyettesítik. Most már csak 2-3 havonta egyszer jön elő.

2015. dec. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Megpróbálom általában elterelni a figyemem erről, és leginkább este és reggel jönnek elő amikor van időm gondolkodni a problémáimon, és olyankor már nem tudom elterelni a figyelmem.
2015. dec. 18. 20:02
 4/6 anonim ***** válasza:
Én ajánlom pl. a sportolást, tűzzél ki vmilyen célt a "veszélyes" órákra, pl. lefutni 3 km-t, vagy hasonló, amire fizikailag alkalmas vagy és testileg jólesik. Ez mindenképp feszültséglevezetés. Nem tudom, hogy lány vagy-e vagy fiú. Egy kedves lányismerősömnek próbáltam segiteni hasonló, de azért nem ennyire súlyos helyzetben, neki egy kölcsönkutyát ajánlottam és bejött, a sétáltatásokon barátokra lelt, lefoglalta magát stb., de ehhez családi támogatás is kell mindenképp, azóta van saját kiskutyája is, imádja. Jó lenne neked szakértő pszichológus, sajnos nagyon drágák. Nagyon drukkolok neked!
2015. dec. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szia! :) Köszönöm a választ, pont emiatt kezdtem el futni úgy egy éve, átlagosan 3-4 km-t. Van kutyám is, nagyon sokat foglalkozom vele, általában ő jjön velem futni is, de sajnos nem segített olyan szinten egyik sem, hogy abba tudjam ezt hagyni. Nyilván elhatározás kérdése, de tegnap is eléggé összevesztem valakivel, és nem akartam mást, csak szétvágni a kezem. De nem tettem, mert kibírom, csak folyamatosan kísért.
2015. dec. 20. 13:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia, 4/5-ös vagyok. Szerintem nagyon jó úton haladsz, tarts ki és fokozatosan helyreáll a lelked és elmúlik belőled teljesen ez a rossz "kisértés" a vagdosásra. Konfliktusok nélkül senki se tudja élni az életét, azok mindig lesznek, kezelni kell valahogy a nehezebb helyzeteket is, ilyen az élet. Sikerülni fog Neked!!
2015. dec. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!