Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Teljesen kétségbe vagyok...

Teljesen kétségbe vagyok esve. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Mostanában elég sokszor gondolok az öngyilkosságra. Teljesen kilátástalannak tűnik a helyzetem.

A szüleim házassága romokban. Állandó veszekedések.

Kilencedikesként új osztályba való beilleszkedés. Ami sajnos nem igazán sikerült.

Pár hónapja hajhullásom is van. A hajam fele sincs meg. Fiatal lányként ez óriási trauma. Egykor olyan büszke voltam a hajamra. Mára nincs is szinte. Undorítónak érzem magam. Szégyellem magam, hogy egyre kevesebb hajam van. És semmilyen termék nem hoz megoldást.

Mindig is gyenge voltam mentálisan. De ez már több mint amit eltudnék viselni. A szüleim se visznek pszichológushoz. Elég konzervatívak ilyen téren. (Bár az öngyilkos hajlamokról nem tudnak.) A házi orvos is tanácsolta már a pszichológust a suliba való beilleszkedés-probléma miatt. Mit tehetnék? Vagy már tényleg jobb lenne ha meghalnék.



2015. dec. 9. 19:20
 1/6 szamo77db ***** válasza:
Mindenképpen pszichológushoz vagy pszichiáterhez kell fordulnod. Ne dobd el az életed mások hülyesége miatt. Még akkor sem, ha ezek a "mások" a szüleid. Esetleg nincs olyan családtagod, akihez el tudnál költözni, hogy kikerülj ebből az őrületes környezetből? Próbálj lépni, mozdulni. Tudom, hogy nagyon nehéz!
2015. dec. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Semmiképpen nem jó ha megölöd magad. Szerezz valami hobbit (hangszer, csapat sport, esetleg háziállat), és a hajadról meg kérdezz valami orvost, hordj kendõt.

A szüleid miatt meg részvétem, sajnos semmit nem tudok tanácsolni.

2015. dec. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 szamo77db ***** válasza:
Ja, és a hajaddal voltál már bőrgyógyásznál? Lehet, hogy az állandó feszültségtől hullik. Mindenképp jó lenne, ha látná orvos!
2015. dec. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A hajammal voltam már orvosnál. De nem tud semmit se mondani. A vizsgálatokon se derult ki semmi.

Elköltözni sajnos nem tudok. Egyik családtagunkkal sem vagyunk jóba.

2015. dec. 9. 19:36
 5/6 anonim ***** válasza:
A szüleid válságáról NEM Te tehetsz. A sulit Te választottad, vagy a szüleid? Mert ha Te mást szerettél volna, az is okozhatja a hajhullásodat.Attól is hullhat, ha alaposan megfázott a fejed, mert sapka nélkül, vagy vizes fejjel voltál hidegben.
2016. jan. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 szamo77db ***** válasza:
Torkod, fogad nem fáj? Ezek a gennyes gócok is okozhatnak hajhullást. Nekem a mandulámat kellett kivenni, mikor ennyire hullott a hajam, mint most neked. Ráadásul az ízületeim is úgy fájtak, hogy reggel alig bírtam "bemozgatni" őket. Csináltatni kellene egy nagylabort. Ott alaposan megnéznek mindent, amit vérből lehet.
2016. jan. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!