Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet ez? Éjszakai pánikroham?

Mi lehet ez? Éjszakai pánikroham?

Figyelt kérdés
Évente párszor történik meg velem.Kb 13-14 éves koromban kezdődött és a napokban újból átéltem.(18 vagyok) Mindig úgy kezdődik, h vmi borzalmas érzés urrá lesz rajtam, ezután pedig elkezdek remegni, viszont közben moccani sem tudok. Olyan mintha nem tudnám irányítani a testem.A legrosszabb, h végig teljesen tudatomnál vagyok, de nem tudok mozogni, csak remegek. Mindeközben szinte halál félelmem van. Az egész olyan, mintha egy burokban lennék, és nem tudnék kitörni. Akkor tudok előszőr megmozdulni, mikor legalább az ujjaimat megmozdítom, ez után már ugyan nagyon lassan, de minden visszaáll. Egyébként légszomj, vagy ilyesmi még nem jelentkezett közben. Mindig elalvás után történik meg. Ez vmi pánikroham szerűség lehet, vagy estleg idegrendszeri problémára utalhat?

2015. dec. 19. 22:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet pánikroham is, de az úgynevezett ébredési paralízishez hasonló dolog is lehet.

A "borzalmas érzés"-t úgy érted, hogy félelem, vagy ilyesmi? Mert ha pszichés tünettel kezdődik, illetve az is van közben, akkor valószínűleg lelki eredetű, pszichoszomatikus jelenségről van szó, és nem idegrendszeri dologról.

2015. dec. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ki kellene vizsgàltatni, mert lehet ez is, lehet az is.
2015. dec. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg pánikroham. Este igyál citromfű teát mielőtt lefekszel.
2015. dec. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy alvási paralízised van?
2015. dec. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Alvási bénulásnak hívják, annak nézz utána. :)
2015. dec. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyértelműen alvási paralízis.
2015. dec. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, ezek után én is utánanéztem az alvási bénultságnak, és tényleg ez lehet az
2015. dec. 28. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!