Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a különbség egy pszichológu...

Gallits Gábor Csaba kérdése:

Mi a különbség egy pszichológus és egy pszichiáter között, tehát mit kezel az egyik és mit a másik?

Figyelt kérdés
2015. dec. 21. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:
A pszichiáter gyógyszerez, a pszichológus nem.
2015. dec. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A pszichiáter komolyabb, orvos végzettségű, és minden olyan jogköre megvan ami egy orvost illet.


A pszichológus nem orvos, csak felsőfokú pszichológiai végezettsége van.


A problémakör amúgy ugyanaz amit kezelnek, de ahhoz tudnám hasonlítani, mint a szülésznő-nőgyógyász párost. Mindkettő ugyan azon a szakterületen tevékenykedik, a szülésznő is le tud vezetni egy normál szülést, de ha műteni kell, mert gáz van, akkor jön a doki!

2015. dec. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Tiszteletem a kevés kivételnek, de én azt vettem észre, hogy a pszichiáter akkor is gyógyszerrel akarja megoldani a dolgokat, amikor nem lenne rá szükség. Attól hogy felírják a pánik betegnek a nyugtatót, meg egy "depressziósnak" az antidepresszánst, attól még semmi nem lesz megoldva.. Sokat jártam már pszichiáternél, meg pszichológusnál is, és nekem az a tapasztalatom, hogy a pszichológus tudja kelezni a mentális betegségeket, amiket meg nem lehet beszélgetéssel, meg terápiával kezelni, azok a betegek meg szét lesznek gyógyszerezve pszichiátrián, majd idővel átkerülnek neurológiára, ahol próbálják helyre hozni azt, amit a pszichiáter tönkre tett a rengeteg gyógyszerrel. Még egyszer hangsúlyozom, hogy tiszteletem annak a pszichiáternek, aki kivétel, de én sajnos ezt tapasztaltam.
2015. dec. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az a különbség, hogy máshogy gyógyítanak. Egy pszichiáter egy szakorvos, aki alkalmazhat gyógyszeres kezelést, fényterápiát, elektrokonvulzív terápiát, pszichoterápiát... széles palettán mozognak a lehetőségei, és általában a súlyosabb betegeket kezeli, öngyilkosok, skizofrének, mániások, pszichotikus betegek.

A pszichológus elsődleges és legfontosabb eszköze a pszichoterápia, ami sok esetben például személyiségzavarokban, vagy depresszió enyhébb formáiban, nagyon hatékony tud lenni, de ő nem tud mit kezdeni a pszichotikus, elborult agyú betegekkel és a nagyon súlyos depressziósokkal. Igazából szerintem egy jól működő rendszerben a két szakma kiegészíti egymást, mert a pszichoterápia nagyon időigényes, a pszichiáterek nem igazán érnek rá, mert itthon hiányszakma, mert a magyar ember nem becsüli meg az orvosait... Szóval az enyhébb eseteket a pszichológus sokszor sokkal hatékonyabban a probléma gyökerénél tudja megszüntetni, mert VAN RÁ IDEJE! A pszichiáter meg a ténylegesen súlyos betegeket, próbálja olyan állapotba hozni, hogy egyáltalán lehessen vele érdemben kommunikálni.

De köznapibban és csúnyábban lehet úgy is fogalmazni, hogy a pszichiáter őrültekkel foglalkozik elsősorban, a pszichológus meg olyan emberekkel akiknek kisiklott az élete és nem tudják megoldani a problémáikat egyedül.

2015. dec. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,ezekre voltam kíváncsi és nagyon hálás vagyok ezekért a válaszokért :-).
2015. dec. 23. 11:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Pszichológus nem csak klinikai lehet, hanem pl. szociál, kutató, kognitív, kriminál, dolgozhat bíróságon, rendőrségen, médiában stb. Alkalmazhat hipnoterápiát, pszichoanalízist, zeneterápiát és egyebeket.
2015. dec. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!