Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítség, mit tegyünk?

Segítség, mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Előzmények nagyjából azok, hogy apám alkoholista volt sok évig, de aztán úgy döntött leáll és elment az addiktológiára, kapott egy csomó gyógyszer, amiket egészen máig szedett ez az idő intervallum kb 5 év. Szedett frontint, xanaxot, ketileptet, olywexiát ( valami hasonló neve van, most nem jut eszembe ), thorazint ... mást is még, de azokat rövid ideig és nem tudom a nevét. A beteglapjára szinte mindig más pszichiátriai betegséget írtak, de a legvalószínűbb, hogy mániás-depressziós - azt írták legtöbbször.

Két hete kitalálta, hogy nem szedi be a gyógyszereket, fogta és az összeset elégette. Azóta örökké valami orvos hajkurászik, de nem azért hogy gyógyszert írjon neki, hanem nem tudom. Nem tud aludni. De a legsokkolóbb az volt, mikor hajnali 3kor arra ébredtünk, hogy természetellenes hangon nevet a földszinten torka szakadtából, majd felvágtázott és azt mondta, hogy ő jézus, meg megvilágosodott. Ezt még reggel 6kor is eljátszotta. Délelőtt, viszont "beismerte" hogy ő ezt mondta, ezt képzelte magáról.

Orvoshoz nem akar menni, gyógyszert sem akar szedni.

Komolyan már félek, hogy legyilkol majd minket álmunkban.



2015. dec. 21. 22:03
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

9es: Ugyanolyanokat amiket szedett is. Most is egy xanax sr-t meg a ketilept. Mást most nem adtak és ezt is csak hétfőig.

10es: Igazából én sem tudom annyira, de biztos van valami otthonféleség, ahol leszoktatják őket, mint pl az alkoholisták van. Vagyis nagyon remélem.

Különköltözni nem tud, az lenne a legjobb, de nincs hová mennie, nincs más házunk és anyagilag sem állunk úgy, hogy esetleg vennénk egy kis lakást neki. A vicc az, hogy még a tulajdon anyja sem fogadja be.

2016. jan. 3. 12:08
 12/14 anonim ***** válasza:
A leszoktatást nem értem. Gyógyszerről? Ha erre gondolsz, akkor nem biztos, hogy ez jó ötlet. Lehet, hogy inkább stabilizálni lenne érdemes. Vagy valami másról kellene leszoknia?
2016. jan. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Vannak pszichoterápiás intézmények, olyan is ami függőkkel foglalkozik és olyan is, ahol vegyesen fogadnak beteget (nem csak függőket, olyanokat is, akiknek egyéb pszichés betegségük van). Az ilyen helyeken viszont fontos, sokszor feltétele a bentlakásnak, hogy aki oda megy az változni akarjon. Hiszen aki nem látja be, hogy vele gond van, vagy látja ugyan, de nem szeretne változtatni azzal nem tudnak mit kezdeni...
2016. jan. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Először is nagyon sajnálom, hogy ilyeneken kell keresztül menned, és persze apukádat is nagyon sajnálom, szörnyű lehet ez az egész... Kitartás!!!

A Nyírő Gyula kórházat ajánlom, és mindenképpen fontos, hogy Ti mindent ugyanígy mondjatok el az orvosoknak, és azt is, hogy benn hajlamos "jól" viselkedni, ám otthon attól még ilyen...

Minden jót kívánok!

2016. jan. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!