Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiából hogy lehet...

Szociális fóbiából hogy lehet kigyógyulni?

Figyelt kérdés
Ehhez társul még az hogy félek az emberektől, félek a beszélgetésektől, félek megszólalni, mert nagyon nagyon önbizalomhiányban szenvedek, meg vannak az okaim rá, de ezt ne firtassuk, a lényeg hogy nagyon megszeretnék gyógyulni, de a házból is rettegek kilépni, pedig lennének elintéznivalóim... Illetve jó lenne elkezdenem végre élni. Nem éltem még semmi olyat, amit a velem egykorúak rég megéltek... Az, hogy menjek el pszichológushoz, lehetetlen, hiszen rettegek emberek közé menni. Nagyon régóta szenvedek már ettől, és nem tudom mit kéne csinálnom. Tudom hogy szánalmas vagyok, de hagyjuk ezeket a felesleges köröket.

2015. dec. 27. 17:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Beszélgetsz velem? Írj rám
2015. dec. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát igazából nem ismerkedni akarok hanem meggyógyulni.
2015. dec. 27. 17:43
 3/7 anonim ***** válasza:
47%

Én a Silva-féle agykontrollt ajánlanám első sorban, továbbá az önszuggesztiót. Aztán Rhonda Byre könyveiből is sokat lehet tanulni. Ám most olvasok egy könyvet az asztrál projekcióról, ami elég jó "dolognak" ígérkezik. Érdemes utána nézni!

Pszichológushoz nem is látom értelmét, hogy elmenj, mert ő úgy sem fog meggyógyítani, mert Te fogod saját magad! A pszichiáter megint hülyeség, mert akkor meg gyógyszerfüggő leszel...(ezt tapasztalatból mondom)

A lényeg az, hogy rajtam főként a meditáció segített és bátran ajánlom!!

2015. dec. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Sosem hallottam még ezekről, utánuk fogok nézni.

Utálom a gyógyszereket, félek hogy megfulladok tőlük, így az is ki van zárva. :) Még várom a válaszokat, kíváncsi lennék más emberek tapasztalataira, tanácsaira, stb. :)

2015. dec. 28. 10:32
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

Az egyetlen hatékony, és várhatóan eredményes a hipnobehaviorista kezelés:

A terapeuta (hipnózisban) belevisz a kellemetlen helyzetbe, és a keletkező káros érzelmet (pl.: félelem, szorongás, stb.) azonnal oldja. Ezáltal megszokod, hogy egy megnyilvánulás (pl.: versmondás közönség előtt) akár kellemes élmény is lehet.

2015. dec. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm báár itt is találkozni kell az emberrel :S
2015. dec. 29. 10:44
 7/7 anonim ***** válasza:

szia

nekem a pszichiáter és a pszichológus segített rengeteget. Szerintem velük beszélj, mert ők szakemberek, ezt tanulják sok évig

2015. dec. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!