Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Teljesen tanácstal...

Mit tegyek? Teljesen tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

20 éves vagyok. Dolgozok és iskolába is járok. Vannak barátaim. Szinte mindenem megvan, én még sem érzem azt, hogy érdemes élnem.

Utálom az embereket. Nagyobb társaságban nem tudok úgy viselkedni, ahogy kellene. A szüleim nem kedvelnek. Mindíg én voltam a rossz a családban. Már a születésemmel gondok voltak. Az anyám elég gyakran érezteti velem, hogy nem szeret. Szerintük drogos vagyok, és ezt heti 5x biztos a fejemhez vágják.

Sosem voltam elég jó. Mindíg próbáltam megfelelni, de sosem sikerült.

6 éve rendszeresen bántom magam. Talán már nem is fogok tudni róla leszokni, és sokszor úgy érzem, hogy nem is akarok. Aludni nem nagyom tudok. Álltalában 2-3 órát alszom csak egy nap.

Minden este sírok, és azon gondolkodom, hogy vajom van értelme ezt így folytatni?


2015. dec. 27. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy biztos: depressziós vagy.(Bár nem vagyok orvos, így nem állíthatok fel diagnózist, de a leírtak alapján sajnos erre lehet következtetni.) A jó hír az, hogy ez egy kezelhető állapot. Ezt a "6 éve rendszeresen bántom magam" kijelentést nem egészen értem, de a következő mondatból kifolyólag valamiféle önkárosításról lehet szó. Szerintem első lépésként ezt abba kellene hagynod! Másodszor, a szüleiddel kellene leülnöd és megnyílni előttük. Biztos vagyok benne, hogy édesanyád szeret téged, de mivel azt hiszi, hogy drogos vagy, és a fejedhez is vágja, ezért viselkedik így veled. Mindenképp tisztáznod kell magad!

Aztán: Van értelem ezt így folytatni? Nézz tükörbe! 20 évesen melózol + suliba jársz. Valaki a 8 általánost nem képes kijárni...Büszke lehetsz magadra!

Az alvászavaraid ennek az egész állapotnak köszönhetőek, átmenetileg használhatsz nyugtató teákat, mint pl.: macskagyökér, citromfű, levendula. Tanulj meg meditálni, beszélgess többet a szüleiddel! Csak nyílj meg jobban!

Bocsánat a prédikációért, nem kell megfogadnod a tanácsaimat, hiszen nem szólhat senki az életedbe.

2015. dec. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mink sosem beszélgettünk otthon. Néha próbáltam már anyámmal komolyan beszélni, de ő csak a munkájával van elfoglalni. Mindíg a munkájáról beszél, ha beszél valamiről.
2015. dec. 27. 21:13
 3/3 anonim ***** válasza:
Írj neki levelet! Írd le az érzéseidet, azt is, hogy milyen rosszul érzed magad. Írd le mit szeretnél tőle! Szóval mindent! Aztán tedd be az ágyába a párnájára, vagy add fel postán. Bár nem tudom hogy fogja fogadni, de egy próbát megér!
2015. dec. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!