Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy segithetek a paromon?...

Hogy segithetek a paromon? (drog. Alkohol)

Figyelt kérdés

Megismertem egy ferfit 2 honappal ezelott, bekeveredtem egy uj tarsasagba de nem forditottam ra figyelmet mert tudtam hogy rengeteg alkoholt iszik es kemenyebb drogokat is szed.. (ecstasy, kokain, mdma)

Az elso par alkalommal meg koszonni se koszontem neki de meseltek hogy kerdezgetett rolam es erdeklodik felem, de nem foglalkoztam vele.

Egyre tobbet voltunk egy tarsasagban es megkedveltem, randiztunk es most fulig bele vagyok zugva de az alkohol rettentoen zavar. Ha belegondolok jozanul alig latom.. Beszelgettunk mar errol, nem tiltottam meg neki semmit mert tudtam hogy az caak hazugsagot szul.

Elmeselte hogy problemai vannak, elveszitett par csaladtagot amit a mai napig nem tud felemeszteni es utal jozan lenni, utal a valosagban elni.

Nem szeretnem elhagyni de nem tudom hogy tudnek-e neki segiteni, ugy kell terveznem a programjaimat hogy o mikor jozan.. :( Ti mit tennetek?


2015. dec. 27. 20:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sehogyan sem. kemény alkoholistának, drogosnak alig lehet segíteni, még a szakemebrnej is nehéz, mert többnyire nincs betegségtudata.


Magadon segíthesz, ha azonnal otthagyod. Komolyan mondom. Ne akarj megmenteni ilyen embert, mert nem lehet.

2015. dec. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 erewr válasza:

valasszon vagy te vagy a mámor

ha szeret teged ugy is valaszt

2015. dec. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az utolsó hülyeséget ír.egy függő ember attól még hogy szeret téged nem biztos hogy téged választ ezek helyett,mert ez kemény függőség.Magam is függő voltam(herbál és más drogok).Bárki aki nekem segíteni akart,tíltással és fenyegetőzéssel próbálkozott hogy ha nem szokok le ez meg az lesz a következménye.Ez nem segített.Csak a szeretetel segíthetsz rajta szerintem,bár nem ártana ha elmenne elvonónora de egy biztos,ha nem szeretettel próbálod megoldani csak ront a helyzeten.
2015. dec. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Megprobalhatod, de ha ö maga nem akarja semmi ertelme nem lesz, es te magad fogsz tönkremenni bele. Tapasztalabol mondom, mert akivel en ugyanezt megeltem, igy viselkedett. En pusztultam meg majdnem a drogfüggösegenek a "mellekhatasaitol". Ja es nem 2 honapja ismertem, hanem 2 eve, imadtam midnenkinel jobban. De elüzött magatol, valaszthattam, hogy vagy en megyek ra a dologra, vagy a kapcsolatunk. Hallomasbol tudom, hogy mostanra összeszedte magat, bar hozza szokott meg nyulni.
2016. jan. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
2 honapja tiszta! :)
2016. jan. 27. 09:39
 6/6 anonim ***** válasza:
"Megismertem egy ferfit 2 honappal ezelott, bekeveredtem egy uj tarsasagba de nem forditottam ra figyelmet mert tudtam hogy rengeteg alkoholt iszik es kemenyebb drogokat is szed.. (ecstasy, kokain, mdma) " - akkor en biztos felrertettem valamit. Minek akarsz segiteni rajta, ha tiszta?
2016. jan. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!