Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért, mitől térhet vissza a...

Miért, mitől térhet vissza a szorongás, ha egyszer már kezelve lett?

Figyelt kérdés
2 éve kezdődött először a szorongásom, egy évig tartó terápiával sikerült helyrehozni (gyógyszeres, pszichoterápia). Családi okok miatt volt, meg poszttraumás stressz, múltbeli dolgok...Ezek már rendeződtek, bár még otthon élek, ugyan tervben van a költözés. Most vagyok egy hete szabadságon az ünnepek miatt, eddig folyamatosan fél éve dolgoztam, egy új munkahelyen. Eléggé megviselt hogy oda kerültem, de összességében nem rossz. Szóval mióta itthon vagyok, a szabim első két napja tök jól telt, de aztán szenteste előjött a szorongásom, pedig egy éve már tünetmentes voltam. Egy hete tart lassan és nem értem miért. Szapora a pulzusom, gyomorgörcsöm van és akármit csinálok, nem múlik el. Tény hogy nem vagyok otthon szivesen, de nem akarom hogy megint újra kezdődjön ez az egész...Miért lehet? Valaminek az utóhatása, vagy újra kezdődne? Másnak is volt már hasonló tapasztalata, ki mit tett ellene?

2015. dec. 29. 20:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Vitamin hiányod is lehet. Pótold a B, a magnézium, és kálcium vitaminokat. Igyál pár bögre citromfű teát a nap folyamán. Kezdj el edzeni, vagy tornázni. A betanult relaxációdat minden nap végezd el. Ezek meg fogják akadályozni, hogy visszatérjen a szorongás.
2015. dec. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet, vitamint szedek, hiányom szerencsére nincs (nem rég voltam vérvételen). Amit szedek elég nagy dózisú. Pont most ittam egy citromfű teát, a mozgást mindenképpen beiktatom.
2015. dec. 29. 20:23
 3/21 ankap1975 ***** válasza:
Nekem is megtörtént már ugyanez. Egyszerűen előkerültek a régi gondolatok, amelyek a szorongást okozták. Amikor az ember jobban van, nem figyel oda, hogy aktívan éljen, vagy realistán, pozitívan gondolkodjon, előkerülhetnek újra a régi félelmek, hiedelmek. De nem kell megijedni, már tapasztaltabb vagy, alkalmazd a terápiát és módszereket amiket tanultál. Sőt, még érdemes újakat is tanulni.
2015. dec. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

A gyógyszer eleve tünet mentesítésre való, a terápiától viszont (ha megfelelő volt) meg kellett volna gyógyulnod.

Milyen módszerrel kezelt a terapeuta? (beszélgetés, analízis, kognitív, hipnózis, integratív, egyéb)

Talán jobb, ha privátban válaszolsz.

2015. dec. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Tanácsadás, meg hipnózis, de az utóbbi annyira nem jött be. Egyébként sztem sikeres volt a terápia, csak azóta változtak a körülmények, bár még mindig otthon lakom ami a feszültségforrás lehet talán...Köszönöm a válaszokat!
2015. dec. 29. 21:49
 6/21 anonim ***** válasza:

Abbahagytad a gyógyszeres kezelést, azért.

Kb annyi idővel utána szokott visszatérni, amennyit szedted. (Az 1 év egyébként elég kevés). Mit szedtél pontosan?

Ezek szervi dolgok, hiába erőlködnek sokan, hogy kizárólag fejben, meg a hozzáálláson dől el, ez nem igaz.

2015. dec. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Frontint szedtem csak napi egyet (0,25)...nem hinném hogy olyan sok mennyiség volt az.
2015. dec. 30. 16:06
 8/21 anonim ***** válasza:
Kedves 6-os. Hiába erőlködnek sokan, hogy ez csak szervi probléma és gyógyszerrel kezelhető. Ez nem igaz.
2015. dec. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Azt én jobban tudom, mert én szedem is.
2015. dec. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
A Frontin ugyan orvosság, de nem gyógyszer, hanem szorongás oldó, amely kábítószer jellegű mechanizmussal működik. Pillanatnyilag enyhíti a tünetet, de a kiváltó okra hatástalan.
2015. dec. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!