Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a problémám? Szorongok?

Freestyleman kérdése:

Mi lehet a problémám? Szorongok?

Figyelt kérdés

Pánikbeteg voltam gyogyszerrel kigyógyultam amit el is hagytam. Egy ideig semmi tünetem nem volt de most depreszióbol szorongásba váltok de leginkább szorongok.

Ha beülök egy autóba félre ver a szívem (ritmuszavarom van) és alig kapok levegőt, főleg köhögés után. Picit érzem is mintha feszülne a tüdőm. Voltam röntgenen azt mondták tiszta a tüdőm, géppel is vizsgáltak amibe bele kellet fújjak, az is rendbe volt. Utána megnézték az oxigénszintet a véremben az is rendbe volt. Szerintetek ez a szorongás egyfajta tünete lehet? Nehéz fizikai munkát végzek és az a fura hogy akkor nem fulladok, mi lehet ez? ha ez a szorongás akkor az orbáncfű tea tud segíteni? egyre sűrűbben vannak ilyen tüneteim már ha nem ülök autóba akkor is van. Nebilet 0,5-ös gyógyszert szedek vérnyomásra ami fura mert nem magas már olvastam a gyogyszerröl hogy bétablokkoló (szabályozza a szív összehúzodását) Volt hogy egy hétig nem szedtem és akkor a pulzusom 100-on felül volt a vérnyomásom meg alacsony volt



2015. dec. 18. 17:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Milyen gyógyszert szedtél, mikor hagytad abba és hogyan?
2015. dec. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mirtazapin orion 15mg-os antidepresszánst szedtem fél évig plussz Xanax sr 0.5mg-pt, aztán szép lassan negyedelve szoktam le róla hetente lenegyedeltem a gyógyszert a nyugtatót viszont szedtem rendesen. majd mikor letettem az antidepresszánst utánna a nyugtatót is letettem ugyan úgy ahogy az antidepit
2015. dec. 19. 09:08
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja és kb 4 éve tettem le
2015. dec. 19. 09:09
 4/11 anonim ***** válasza:

Az antidepresszáns a tüneteidet szüntette meg, és azt hitted meggyógyultál. A gyógyszer azonban nem hat/ott a pánikodat kiváltó érzelmekre, ezért alakultak ki újabb pánik tünetek.

A gyógyuláshoz terápia kell, nem bogyó.

Az orbáncfű hatóanyaga MAOI antidepresszáns, más antidepresszánssal együtt szedve veszélyes!

2015. dec. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Jelenleg nem szedek semmit csak nebiletet.Pánik az nincs már csak szorongás ami elèg sok tünetet produkál,fulladás szívritmus zavar stb.most akarom az orbáncfüvet kipróbálni. Mit
2015. dec. 19. 15:02
 6/11 A kérdező kommentje:
Mit szabad enni inni orbáncfű tea fogyasztás mellet?
2015. dec. 19. 15:07
 7/11 anonim ***** válasza:
Enni, inni lehet bármit, csak antidepresszáns gyógyszerrel nem ajánlatos együtt orbáncfüvet szedni, inni.
2015. dec. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) az elöbbit csak azért kérdeztem mert sok olyat olvastam hogy nem szabad az orbáncfű teára csokit enni kávét inni vagy fájdalomcsillapítót szedni. d
2015. dec. 21. 19:08
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez inkább óvatosság. A felsoroltak emelik a szerotonin-szintet, ami ritka esetben ún. szerotonin-szindrómának nevezett rosszulléthez vezethet. De némi csoki és orbáncfű együtt fogyasztásától nem lesz semmi bajod.
2015. dec. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"félre ver a szívem (ritmuszavarom van) és alig kapok levegőt"."Picit érzem is mintha feszülne a tüdőm"

Magas pulzus.


Ezek nekem tipikus pánikbetegségre utaló tünetek.(magamon is tapasztalva)

Ami persze nem zárja ki a másik kettőt.Sőt gyakran együtt járnak karöltve ezek a betegségek.

Nem lehet ebből olyan könnyen kigyógyulni sajnos :(

F40+

2015. dec. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!