Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen pszichológiai betegség?

Ez milyen pszichológiai betegség?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek. Van-e valamilyen összefoglaló neve ennek a típusnak:

Egyszerre tetszeleg a legjobb szerepben, úgy hogy a mártír szerepből él. Szereti ha sajnálják, egyben elvárja hogy istenítsék. Kettős személyisége másban is megjelenik: hol normális a viselkedése, hol folyamatosan mosolygó sakáll szerűen különböző szituációkból kihozza a másik rossz tulajdonságát, úgy hogy ő mennyire ártatlan és tökéletes egyszerre, a mondatait mindig ennek megfelelően kombinálja, hogy mind a kettő egyszerre meglegyen. Szereti ezt minél nagyobb publikum előtt elvégezni, és minél többször. A csúsztatás mestere, és mivel a fenti tulajdonságai miatt nem lenne sok barátja, emiatt rákényszeríti magát különböző pancserekre, akiket barátoknak hív, közben őket is bántja. Sajna ez egy családtagom, kérlek segítsetek mi lehet ez. Kszi



2015. dec. 29. 20:25
 1/4 A.C.A.B válasza:
Nekem is van egy pont ilyen rokonom! Viszont sajnos nem tudom a betegség nevét, ha egyáltalán van ilyen betegség :( Bár szerintem lehet, hogy egyszerűen csak élvezi, ha ő van a figyelem középpontjában, és senki nem mond neki ellent. Viszont én azt tapasztaltam, hogy ha például egy témát csúsztat és te nem hagyod annyiban, hanem erősen, magabiztosan kiállsz ellene, akkor van rá esély, hogy megtörik, de ilyenkor arra kell vigyázni, hogy valószínűleg meg fog sértődni. Ekkor viszont megint az önsajnáltatás lép életbe, úgyhogy nem árt ha a körülöttetek lévőket is meggyőzöd előbb a saját igazadról, hogy ne őt sajnálják. Én egyenlőre csak így tudom ,,legyőzni'' a pontosan ugyanilyen rokonomat.
2015. dec. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A.C.A.B válasza:
Ja még az is eszembe jutott, hogy ezt a viselkedést szerintem okozhatja a magány, vagy ha senki nem figyel rá.
2015. dec. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pszichológiai betegség nincs, pszichés betegség van.

Amit leírtál, esetleg narcizmus lehet (kevés a tünet leírás).

2015. dec. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jaja. npd: narcistic personality disorder. Nárcisztikus személyiségzavar.
2015. dec. 31. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!