Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg ennyire általános és...

Tényleg ennyire általános és megszokott dolog a mai kamaszok körében az öncsonkítás?!

Figyelt kérdés

Nézegettem az ask.fm-et, és egy fiatal lánynak feltettek egy kérdést, hogy "Vagdostad már magad?". Erre az volt a válasz, hogy "Ki nem?" Olyan lazán, mintha csak az lett volna a kérdés, hogy evett-e már csokit.

Ezen enyhén szólva lehidaltam... Ma már ez a természetes, vagy mi van? Én 26 éves vagyok, és a "mi időnkben" ilyesmiről jóformán nem is hallottunk, maximum magazinokban voltak elvétve cikkek erről depressziós hírességekkel kapcsolatban. Úgy látszik, nagyon kezd eldurvulni a világ.



2016. jan. 2. 05:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
Igen az, főleg a lányok körében. Jobb időkben zártosztályra küldték azokat akik veszélyesek magukra. Aztán csodálkoznak ha vérmérgezést kapnak.
2016. jan. 2. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
77%
De miért? Ez engem is érdekelne. Miért lett ez náluk szokás meg divat? És depressziósak a mai kamaszok? Mi is jártunk iskolába, nekünk is kellett tanulni és nem volt mindenkinek könnyű élete, mégsem csinálta ezt senki.
2016. jan. 2. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
71%
Ez nem depresszió, hanem elmebetegség. Egy normális ember még a gondolattól is rosszul van, sőt még egy mezei vérvételtől is. Ezek pedig vagdossák magukat. Aki magát meri vagdosni az mást is képes leszúrni, mert nem riasztja el a vér látványa.
2016. jan. 2. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Én papírtekercsekkel dolgozom (nyomda), és néha sajnos óhatatlanul előfordul, hogy a papír szélével megvágom az ujjam. Az csak egy karcolás, de mégis mennyire s..r és kellemetlen érzés! Felfoghatatlan számomra, hogy egy 13-16 vagy akárhány éves lány fog egy nagykést, üvegcserepet vagy bármit, és szándékosan szétmetéli vele a karját. Ez valami szörnyű, borzasztó. Bele se merek gondolni, milyen lelki traumák kellenek hozzá, hogy valaki erre vetemedjen. Én arra kérek mindenkit, próbáljunk nem gyűlölködéssel viszonyulni hozzájuk, az nem segít rajtuk. Én legalábbis tiszta szívemből sajnálom ezeket a fiatalokat.
2016. jan. 2. 07:28
 5/20 anonim ***** válasza:
mert nincs jobb dolguk, megvan mindenük, a tévében, neten látják, hogy ez menő
2016. jan. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
68%

14 eves vagyok,elmondom en mit tapasztaltam az ilyenektol.


Ezek nem vagdossak, legfeljebb karcoljak magukat.

Haladjunk szepen sorjaban.Miert?

Mert figyelmet akarnak.Hogy az eletuk annyira nehez,olyan erzeseik vannak hpgy azt senki se birja megerteni.De ha megkerdezed toluk akkor ugyse fogja elmondani.De akkor miert nem mennek el pl futni es azzal levezetik az energiat?

'Azert vagom magam,mert olyan lelki fajdalmaim vannak hogy csak igy tudok a lelkemen konnyiteni.'

Es tenyleg,bebizonyitottak a tudosok hogy ezzel tenyleg fellehet szabaditani egy olyan feromont amitol jobban,kicsit bodultan erzi magat az ember.

Most szidhatnam ezeket a 'tinipics@depiscsicsk@kat' hpgy nem tudnak semmit se az eletrol es meg lesznek az 'elhagyotta pasim nincs ki megk_rjon' problemanal sokkal nagyobbak.

Na jo.Ne felejtsuk el,van akinek tenyleg igazi problemai vannak.Az egyik baratom anyja egy alkoholista barom,aki veri az egyetlen gyereket.A fiunak az apja meghalt,nem tud elkoltozni otthonrol.Nincs penzuk.A baratai nagy resze le se szarja szegenyt.

O egy baromi eros srac.Ezek mellett,nem sajnaltatja magat,igyekezik az iskolaban,eddz hogy megerosodjon,meg csak eselyt sem ad a szomorusagnak.

Vaghatna magat o is.De nem teszi.

Ha vagod magad azzal semmit sem ersz el.

Ha nem olod meg magad es fel tudsz noni es meg talan meg is gyogyulsz,akkor is ott maradnak a nyomai a vagasoknak es akkor mar banni fogod.


Amugy az internet is hibas ebben,a gyerekek ezt latjak,gondolj bele ha nem lenne internet,nem is gondolnanak ilyenre.Itt meg ugy latjak mintha ez normalis lenne...

Ez az en velemenyem.

2016. jan. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Régen is voltak alkoholisták és régen verték sok helyütt a gyereket, mégsem karcolgatták magukat, szóval ez nem érv. És az sem, hogy hormonokat szabadít fel. Egynek csokit vagy inkább szerelmeskedjenek! (Jó, ne 13 évesen. De ez a figyelemhiány is marhaság. Miért attól jobban figyelnek rá szerinted?)
2016. jan. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy,nem olvastad vegig amit irtam.

Ketto,ezt a sok idiotanak uzend ne nekem mert en nem vagom magam.

2016. jan. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Te jó ég! Nagyon el vagy tévedve. Nem feromon szabadul fel, hanem hormon, méghozzá endorfin.


Egyébként igen, iszonyatosan nagy divat lett, de szerencsére csak karcolgatják magukat. Én is vagdostam magam. Amikor elkezdtem (7 éve), akkor senkit nem ismertem, aki csinálná, csak utána hallottam, hogy nagyon ritka a vagdosás, csak a mentális betegek és a rabok csinálják (előbbiek a fájdalom szelepelésére, utóbbiak hogy kijussanak a zárkából). Mondjuk én mélyen csináltam elég hamar, nem pici karcokat, viszont nem is mutogattam, nem beszéltem róla, igyekeztem eltakarni. Viszont! Észbe kaptam, hogy gond van, úgyhogy mentem szépen a pszichológushoz, hogy ne legyen még nagyobb gond. Mondjuk a diagnózisom BPD és minor depresszió, tehát nálam tényleg nem divat vagy menőség volt a háttérben. És már lassan 3 éve tiszta vagyok.

2016. jan. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
93%

Egyéni vélemény, de szerintem minden az emo-val kezdődött.

Amikor egyesek elkezdték azt a sztereotípiát terjeszteni, hogy az emósok vágják magukat és depressziósak.

Utána sok tini, "menőnek" gondolta a depit, a vagdosást.


Akinek tényleg gondja van, az nem fog vágásnyomokat mutogatni, és evvel menőzni.

A suliban a vagdosás k.va menő. Aki csinálja, körzővel karcolgatja magát, vér alig folyik, de utána felhúzott pulcsival feszít a folyosón.

Ez szánalmas.


Én 7-8 hónapja vágom magam.

Már kb. ötször próbáltam letenni, különböző módszerekkel. (pl. butterfly project, duncgumival helyettesítés)

Eddig semmi segédeszköz nélkül három és fél hétig bírtam.

Tegnap estem vissza.

Senkinek soha a rohadt életben nem kivánom azt, hogy ettől a sz@rtól függjön.

Senki nem tudja, olyan helyen csinálom, ahol nem láthatja senki.

14/f

2016. jan. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!