Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A folyamatos stressz kb....

A folyamatos stressz kb. mennyi idő után okoz testi/szervi problémákat?

Figyelt kérdés

Nagyjából egy átlagos napom azzal megy el, hogy stresszelek mindenen (iskola, társaság, apám, stb...). Az alváson kívül (már amennyit tudok aludni, mert idegesen azt is nehéz) nagyjából napi 2 órám telik el stresszmentesen, az is az az út, amit iskolába menet megteszek busszal, 1 óra oda, 1 vissza. Ilyenkor a buszon általában nyugodtabb vagyok, és ki tudom szűrni a gondolataimat.

Ez a folyamatos stresszes állapot kb. 4 éve tart, és még 2 évet kell kihúznom valahogy, amíg befejezem az iskolát. Utána külföldre akarok menni, mert itt már úgyis felborult körülöttem minden, de ebbe inkább ne menjünk bele, mert nem olyan válaszokat szeretnék kapni, hogy miért ne menjek külföldre, meg ilyesmi...

A lényeg, hogy még 2 évet ki tudok-e húzni súlyosabb testi károsodás nélkül? Bőrproblémák az utóbbi időkben kezdenek előjönni, ez nem tudom, hogy a stressztől van-e, vagy csak egyszerűen hajlamos vagyok rá.



2016. jan. 4. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem csak te vagy így ezzel. Manapság a legtöbben ettől szenvednek :) De jobbat valahogy nem tudok. :/ nyugtatók is csak egy kis ideig segítenek... A megoldást keresd, ne pedig azt, hogy milyen következményei lehetnek. Ha sokat gondolsz rá még valószínűbb h belebetegszel.

Egyébként van aki egész életét így éli le és kutya baja. Mások meg pár hónap után kikészülnek, megbetegednek és pápá.

Mellette próbálj odafigyelni az egészségedre h csökkentsd a rizikót. Előre nem lehet tudni, ez egyénenként változó. :/

2016. jan. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Nem vagyok sszakember csak azt tudom amit tapasztaltam. A folyamatos stressz folyamatosan fejti ki hatását, az első olyan naptólkezdve mikor az idegrendszered romokban van közvetlen az alvás ciklus után. Ez okozhat testsúj csökkenést kiütést hajhullást gyomorfekélyt és idegösszeroppanást. Én 4-5évig folyamatos nyomás alatt voltam de egész jól bírtam az utolsó évig, amikor eldurvultak a dolgok... 3nap alatt az idegosztályon találtam magam, de ez leginkább szervezet függő.


Viszont túl vagyok mindenen és ha az egészet a tanulmányaim miatt kellett volna elviselnem, egy cseppet sem bántam volna!

2016. jan. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
78%
Az alvás viszont nagyon nagyon fontos!!!!!
2016. jan. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
85%
Próbálj néha meditálni, pihenni, kiadni a feszültséget tornázással, vagy csak leülni olvasgatni, játszani a gépen, stb. Szerintem ezek sokat segítenek, mert csak magadra figyelsz, vagy épphogy másra koncentrálsz, és addig nem foglalkozol a stresszeléssel. Az sem árt, ha tudatosítod, hogy a stresszeléstől semmi sem változik, sőt csak rosszabbá teszed a helyzetet, tehát teljesen fölösleges, mert ártasz vele magadnak (bár gondolom, hogy ezzel már most is tisztában vagy). Mást nem tudok mondani sajnos, mert ez mind rajtad múlik :D
2016. jan. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Hát figyelj, nekem a jövőtudat segít. 90%-ban egyezik a problémánk :D Bár nekem csak fél évem van hátra. Én imádom a lowrider autókat, és a régi antik cuccokat. Letöltöttem párat telómra, előbb indulok iskolába, és nem bkv-zok, hanem gyaloglok. közbe megy a zene, elszívok egy cigit a megállóba, és minden alkalommal amikor kifújom a füstöm annyit mondok magamba, hogy: Fuck it. és az a pillanatnyi stressz kiszáll a füstel együtt.
2016. jan. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!