Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen mentális betegségem van?

Milyen mentális betegségem van?

Figyelt kérdés
A gyermekkorom elég viharos volt, apám alkoholista volt, és előszeretettel tartott lelki terrorban, naphosszakat kocsmába töltött, anyámmal sokat veszekedtek, és 5 éves gyerekként egyszer rajtakaptam ahogy fojtogatja anyámat. Ettől kezdve elkezdtem fantázialgatni arról hogy hogyan ölném meg. Mostanra elég sok jellemző igaz lett rám, ami antiszociális személyiségzavarra vall. Bár csak gyanítom hogy szociopata lennék. Szeretek a gyilkosság gondolatával foglalkozni, és ha egy életet kioltok (állatét, kínzás nélkül) akkor elfog egy euforikus érzés, ebből adódóan elég sokat foglalkozom például a vadászattal. Az emberekkel képtelen vagyok emberként bánni. Idegesítenek, nagyon utálok emberek közt lenni. Három -négy óra után muszáj dohányoznom. Nagyon sokat vagyok egyedül, és szeretek egyedül lenni. Olyankor nyugodt vagyok, élvezem a csendet, és sokat gondolkodom. Szeretek tanulni is, persze azt, ami foglalkoztat. A pszichopatákra, sorozatgyilkosokra tisztelettel tekintek. Nem szeretek igazából senkit. Egyedül akinek a halála kiváltana belőlem bármit is, az anyámé. Általában unatkozom, ha találok is valamit, ami leköt, azt is megunom. Nincsenek normális kapcsolataim, bár mostmár elhatároztam, hogy kiépítek egyfajta álcát, az emberekkel elkezdek beszélgetni, és elnyerem a bizalmukat, jól jöhet. Másrészt sokszor kihasználom az embereket, a kölcsöneimet nem adom meg, nem segítek rajtuk. Milyen mentális betegségre vallanak ezek? Egyébként eszem ágában sincs kezeltetni magam.

2016. jan. 10. 13:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát jól sejted, hogy a gondolkozásod nem normális. De a lelki állapotod ezeket után ami történt veled érthető. A bántalmazott, bántalmazóvá válik. Egy pszichopata sose tenne fel ilyen kérdést amit te. Totális közöny jelmezi az erőszak után. Az hogy feltetted ezeket a kérdéseket még adhat némi reményt, hogy normális életed legyen. De aki nem normális annak normális élte se lesz, ez tény. Az ember arra van teremtve hogy jó dolgokat cselekedjen. De persze ez sokszor nem sikerül. Ha viszont egy kívülállóként, antiszociálisként akarod élni az életed valamiféle "bosszúállóként" azzal sose fogsz tudni akkora károkat okozni másoknak mint saját magadnak. Szerintem jó irány az lenne ha elkezdenél gondolkozni azon, mi jó nekem. És arra törekednél.
2016. jan. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az hogy feltettem ezt a kérdést, arra ad reményt, hogy megtudjam milyen mentális betegségem van. Eszem ágában sincs változtatni bármin, mert nekem pillanatnyilag ez a legjobb, ha pedig nem ez lesz, akkor változtatok. Nem kell megváltani, nem vagyok valami magatehetlen sebesült állat, amit gondozni kell.
2016. jan. 10. 16:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem te élvezed ezt.
2016. jan. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szerintem is...
2016. jan. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!