Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek hogy elmúljanak a...

Mit tegyek hogy elmúljanak a félelmeim? (hosszú magyarázat)

Figyelt kérdés

Pár napja alvási bénultságom volt, ami nálam durva hallucinációkkal párosul, meg elhagyom a testem és stb.

Nem elég még ez, elalvás előtt beteg, morbid képeket látok. Nem is tudom minek nevezzem, talán látomások. Eleinte próbáltam tudományos szemszögből nézni, amikor még kisebb voltam, 15 éves. Nem is féltem. De pár éve elkezdtem foglalkozni keleti vallásokkal, hindu, buddhizmus. Egyre csak elmélyedtem a témában, csakra-tan, harmadik szem, túl világi lények, asztrál dimenzió és még tudnám sorolni. Ha nem olvastam volna ezt a sok baromságot (Próbálom annak látni), akkor is ezos szemszögből nézném, mert annyira valóságosnak élem meg mindig. Szóval a lényeg, hogy már olyan félelemben vagyok, hogy órákig nem tudok elaludni, rettegek, izzadok a félelemtől. Magamra húzom a takarót, és még kinézni se merek, ha átfordulok a másik oldalamra azt is csak csukott szemmel merem meg tenni. Ma hajnal fél 4-kor sikerült elaludnom. A saját ágyamban nem merek már több mint fél éve aludni. Véget akarok vetni ennek. Szkeptikus akarok lenni. Holnap vissza viszek minden ezotérikus könyvet a könyvtárba, facebookon kivettem magam minden ilyen spirituális csoportból, el fog múlni a félelmem? Szerintem nem. Én gyártom magamnak, de így talán enyhül. Vagy menjek el orvoshoz, írassak fel gyógyszert? Esetleg nem vagyok normális? Inkább szkeptikusok írjanak. Előre is köszönöm 18/l.



2015. ápr. 20. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez vagy szervi gond, akkor menj dokihoz, vagy lelki, akkor járj utána mitől félsz ennyire. Ha meg tudod nevezni, már fél siker, ha kezelni tudod, akkor nyertél (nekem ez kb 1 évbe telt. Pár hét volt rémes kb 14-16 évesen) 47 f
2015. ápr. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem Vagy egy buta lány, így ép ésszel fel tudod fogni, hogy amiket gondolsz, az hülyeség. Olvass után inkább mégjobban a dolgoknak. Lehet keveset tudsz, ezért hiszed valóságosnak. Ha jobban kutakodsz a témában, te is belátod, hogy ez mind zagyvaság. Meg kell nyugodni, az létezik, amiben hiszel. És nem azért, mert van, hanem amiért megteremted magadnak. Az agyad nagyon sokszor becsap. Tanuld meg kezelni a dolgokat. Ha az segít, próbálj meg mondjuk tvnél, kis fénynél és rádiónál elaludni. A hangok és a zene elveszi a figyelmed, és nem fogsz tudni másra gondolni. Légy reális, határozott, és bátor. Nem tud ártani az, ami nem léteziK. Csak neked ártanak a negatív gondolatok, amiket magadnak teremtesz. Te vagy a kulcs saját magadhoz, nyisd ki az ajtókat, és járj nyitott szemmel :)
2015. ápr. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
14/L Én sokszor bírom a durva rémálmokat is. Néha ilyenkor arra kelek, mintha zuhannák, súlytalan lennék és meg kell kapaszkodnom az ágyamban. Nem szoktak durva rémálmaim lenni csak 4-10 évesen vettem őket vészesnek, mostmár inkább nevetek rajtuk, hogy az álmomban meg akartak ölni, az ördög megszállt, a törölközőmön lévő cápa életre kelt és bekapott, egy óriás meg akart ölni, de hiába repültem magasabbra és magasabbra az óriás velem nőtt, nem ettem meg a takonnyal töltött palacsintát ezért a suli igazgatója felszállt a magasba és lecsapott rám... rosszabb mint ahogy most azt te elképzeled. :) de így vissza emlékezve nem érdekel ez a sok hülye álom. Volt már, hogy tudtam, hogy álmodom, ezért felmásztam egy óriási kerítés tetejére és onnan lezuhantam egy hegyes dologra, hogy átszúrja a testemet. Imádtam a súlytalanság érzését. Igazából nem éreztem a zuhanást csak a súlytalanságot, ilyennkor a szívem megnehezül és olyan fura érzés, mintha hosszan ilyesztenének meg vagy nem tudom. :) Vedd úgy az rémálmokat, mint a hülyeségeket, ne is foglalkozz velük. A legrosszabb rémálmom az volt, hogy amikor szükségem lett volna rá nem tudtam meg mozdítani a lábamat amikor mentem fel a házam lépcsőjén a sötétben így a bejárati ajtón próbáltam ki menni, de be volt zárva, a konyhaablak felé mentem és a testvérem egy fűrésszel a kezében vicsorgott rám ès aztán... nos igen(ezt háromszor is újra álmodtam, elősször sírtam is), egy másik is van olyan nyolc éves lehettem, már nem emlékszem az álomra, de valami vocsorgó kép volt benne a végén, sikítva keltem fel, sírva és anya szobájába rohantam az este közepén. Megölelni készültem volna amikor újra megláttam a vicsorgó képet villogva az arcánál. Megínt sikítottam aztán már nem láttam így megöleltem. Borzalmas volt, de már képtelen vagyok ilyeneket álmodni. Bár kitudja, most hogy felevelenítettem félek újra eljön ez az időszak. :/ Ne jussanak eszedbe az álmok csak feküdj le. Már vagy öt éve hogy még az álom szót sem ejtettem ki a számon. Csak a pihenésre gondolva feküdtem mindig le, remélem most nem álmodok rosszat. Vagy gondolj egy szép álomra és arra koncentrálj. Én annak idején a pónikra gondoltam, és sikerült is arról álmodnom. :D
2015. ápr. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Én amúgy mindig éjeli lámpa fényével alszom el. Sötétben félek tuti, hogy rosszat álmodok. A fény elálmosítja a szeme.m. És nem álmodok ezóta sötétről csak világos helyeket álmodok. Tehát a rossz álomra sincs sok esélyem.
2015. ápr. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!