Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normálisak az ilyen fokú...

Normálisak az ilyen fokú hangulatingadozások?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Elsőként kiemelném, hogy más jellegű problémákkal (is) kezeltek már ezekben a körökben mozgó szakemberek, ebbe most nem mennék bele, de a lényeg, hogy nem légből kapott az, hogy úgy érzem, valami nem stimmel. Szóval, egyrészt depresszióm van, ezzel járok is pszichológushoz, eddig stimmel a dolog. A nem mindegy az egészben az, hogy egy napom elég szakaszosan áll össze, hogy úgy mondjam... Nagyjából úgy írnám le, hogy kb. 10, változó hullámot élek meg, amiből kb. 5-öt "normálisnak" írnék le, persze ebbe beletartoznak rossz hangulatok, de azok mégsem olyanok, mint a depresszívek... Amikből nagyjából 3 van elszórva, és a maradék 2 a teljesen random felhangolt pörgés, amikor iszonyú vidám vagyok, nem bírok megülni egy helyben, egyfolytában beszélek (miközben alapból rendkívül szorongó, csendes egyén vagyok), mindez ok nélkül! A depressziós fázisok pedig persze a szokásosak, tömény üresség, véletlenszerű sírógörcsök még közterületeken is, szó szerint mozdulni sincs erőm, stb.

Arányaiban ezek az állapotaim eléggé változóak, van, amikor néhány napig-hétig teljesen normális emberi hangulatot élek meg, annak szépségeivel és csúfságaival, de semmi, amit kórosnak éreznék... Máskor napokig, hetekig csak depresszió van. A "pörgés" még nem volt pár napnál huzamosabb ideig egyszerre, de arra is volt már példa.

Tudom, itt valószínűleg nincsenek szakemberek, és nyilván egy leírásból túl sokat nem lehet biztosra mondani, de szerintetek ez bipoláris, vagy mi...? Anno amikor ez volt a megérzésem a betegségemmel (ami egyébként OCD volt) kapcsolatban, akkor bejött... Szeretném megtudni, hogy mitől van ez. A válaszokat előre is nagyon köszönöm!


2016. jan. 11. 22:04
 1/4 A kérdező kommentje:
(Az alvászavaraimat (nem tudok elaludni, annyira feszült vagyok) és a - pláne koromhoz képest - kiugró feszültségi szintemet kifelejtettem. Ezekre nyugtatót is szedek, bár nem sokat használ...)
2016. jan. 11. 22:06
 2/4 anonim válasza:
Rivotril jó csak erre a problèmára.Èn is ezt szedem.
2016. jan. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha tudod milyen pszichés dolgokkal küzdhetsz hogy kérdezhetsz olyat, hogy normális-e? Nyilván nem. a depresszió sem normális, akkor a depresszió, ilyen kapcsoltságokkal, hogy lenne az?
2016. jan. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bipoláris vagy, és hullámvasútazol.

Egyszer fenn, egyszer lenn. Amikor középen vagy éppen, az vagy Te.

2016. jan. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!