Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért baj az, ha valaki,...

Miért baj az, ha valaki, akinek tényleg nyomós oka van rá, öngyilkos akar lenni?

Figyelt kérdés

Végülis az lenne a kérdésem, hogy aki pszichés betegségben szenved, magatehetetlen, gyógyíthatatlan beteg stb. és úgy érzi, hogy ő csak teher a családja és a társadalom nyakán, az joggal teszi meg, hogy megöli magát vagy kéri, hogy segítsenek neki meghalni? Ha kérhetem, a vallási szempontokat most mellőzzük!

Köszönöm a válaszokat!


2016. jan. 13. 17:37
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
61%
Társadalmilag nem elfogadott. Szerintem ezért baj. Szerintem mindenki úgy dönt ahogy akar. De mégsem. Lásd a kábszer fogyasztást. Van pofájuk megmondani, hogy mit fogyassz, és mit ne :)) Érdekes világ ez..
2016. jan. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
68%

Legjobb barátnőm öngyilkos lett amikor 17 évesek voltunk. Borzalmas családban nőt fel, apja ivott anyja meg állandóan veszekedett vele. Végül túlélte, szerencséjére időben kórházba került.

Ma van két gyereke, elvégezte az egyetemet a férjével már 10 éve boldogok.

Soha nem lehet tudni mit hozz a jövő. Szinte mindenkinek vannak szerettei, neked, hogy esne ha férjed/feleséged stb.így hagyna itt?

Rengeteg ember épül fel komoly betegségekből, a küzdelem az életért benne van a DNS-ben. Ha minden ember így gondolkodna, már kihaltunk volna.


Nem az a hős aki megöli magát, nehogy a társadalom nyakán legyen, hanem az aki kimászik a pszichés betegségből, segítségért fordul.


Abban sajnos egyetértek, hogy az ilyen betegek nem kapnak megfelelő kezelést és figyelmet. Egyedül meg szinte lehetetlen meggyógyulni.

2016. jan. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Jézus szolgája ***** válasza:

és úgy érzi, hogy ő csak teher a családja és a társadalom nyakán.


és az nem is érdekli az öngyilkost hogy a családja is vajon így gondolja?.

persze nehéz,de az ember ragaszkodik a családtagjai a szeretteihez,s az is sokat számít ha még akár egy perccel is tovább lehetnek együtt.

2016. jan. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
66%

Társadalmilag sosem lesz elfogadott, mert valamiért ragaszkodni "kell" az élethez, amit nem is kértünk. Szerintem mindenki azt csinál vele, amit akar. Lehet arra hivatkozni, hogy jaj, mi lesz utána a családtagokkal, de ki törődik azzal, hogy az öngyilkosjelöltnek mi a jó? Senki. És ha nincs is senkije? Hadd menjen, ha úgy érzi, hogy elég volt. Nem azért élünk, hogy mindenkinek megfeleljünk.

Egy magatehetetlen, vegetáló roncsot egyenesen önző bűn erőszakkal életben tartani, neki sem jó, a környezetének sem jó, de csak azért is gépre kötik, mert az élet szent és sérthetetlen. Ugyan már.

2016. jan. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Nos, mindezt nem véletlen kérdeztem. Én évek óta pszichés betegségekben szenvedek. Sok helyen kértem már segítséget, volt időszak, hogy úgy nézett ki, kimászok a gödörből, de valahogy mindig visszacsúsztam. Amikor végre sikerült melót is találnom, a világ legboldogabb embere voltam, nem éreztem feleslegesnek magam, de egyik-napról a másikra kirúgtak. Azóta sokszor érzem úgy, hogy teher vagyok mindenkinek. Leginkább anyagilag... Amennyire erőmből telik, igyekszem a családomnak segíteni, vagyis nem az a fajta vagyok, aki egész nap otthon döglik és várja a sült galambot, de nem dolgozok (igaz van pénzem, és beszállok a család kiadásaiba, de csak azért, mert örököltem). Nem érzem, hogy bármi értelme is lenne annak, hogy tovább éljek.

Az viszont tök igaz, hogy arra is gondolni kell, hogy hogyan viselné a család! Ezen én is sokat gondolkodtam... Anyukám valószínűleg belebetegedne, pedig ő az, akire a legtöbb teher nehezedik miattam. Rajta kívűl van még két nővérem meg két sógorom. Az egyik nővéremet nem izgatná a dolog, mert utáljuk egymást, apánk halála sem érdekelte. Az ő férje dettó ugyanígy reagálna valószínűleg. A másik nővérem más tészta, ő biztos kiborulna, a párja is valószínűleg, bár ő kevésbé. Az egyetlen barátom nem tudom hogyan reagálna, biztos nem örömmel. Mindenesetre nehéz ügy... Én már belefáradtam. Nem tudom van-e kiút...

2016. jan. 13. 19:36
 6/25 A kérdező kommentje:
Attól függetlenül amit írtam, a 4-es hozzászólásban is van némi igazság!
2016. jan. 13. 19:39
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyult depressziós beteg vagyok, egy éve még pszichiátrián voltam hasonló okok miatt, mint te. Sem ott nem kaptam szakszerű segítséget, az egyéb orvosaim konkrétan az orromnál fogva vezettek, a családom kifejezte, hogy ők nem fognak engem megérteni, és rájuk ne számítsak, és a környezetemben sem éreztem, hogy bárki mellettem állna, mellé még kaptam ilyen aranyos 12-20 órás pánikrohamokat is... És életem legszebb éve volt. Találtam szakszerű segítséget, próbáltam új kapcsolatokat építeni, új helyre kerültem, amit általánosságban szeretek, egy csomó gyönyörű helyen jártam, rengeteg új embert megismertem, csomó tervemet megvalósítottam... Kérlek, te se add fel azért, mert pillanatnyilag nem látod a fényt az alagút végén. Ha küzdesz, akkor lesz valami. Lehet, hogy lassan, de lesz.
2016. jan. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Ez az utolsó hozzászólás nem semmi! Örülök neki, hogy te jól vagy, de én már alig látom az alagút végét. Most sajnos mindezek mellett talán meghoztam életem egyik legrosszabb döntését, egy nagyon elhamarkodott költözéssel. Legalábbis most még úgy tűnik, hogy nagyon rossz döntés volt. Elegem van már a kudarcokból, évek óta stagnálok, nem tudok előrelépni, pedig igyekszem változni. Az orvosok meg a terápiák nem érnek semmit, gyógyszerekkel és anélkül sincs változás. Nem tudom, mi a megoldás és hogy hogyan tudnék kilábalni ebből. Sokáig alkoholfüggő voltam, most leszoktam, de nem tudom, meddig bírom. Nincs már se akaraterőm, se életerőm, se türelmem semmihez. Tavaly volt néhány nagyon jó hónapom, azt gondoltam, sikerül kimásznom a gödörből, volt munkám, nem ittam, de ok nélkül kirúgtak, ezért újra elkezdtem inni. Nem tudom, mi a megoldás és meddig bírom még. Feleslegesnek és tehetetlennek, sőt életre alkalmatlannak érzem magam. Nem tudom, mi lesz így a továbbiakban...
2016. jan. 14. 16:34
 9/25 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Az, hogy leszoktál az alkoholról, nekem pont azt mutatja, hogy hihetetlenül sok akaraterő van benned. Lehet, hogy te nem látod, hogy erős vagy, mert a depresszió ilyen kis tahó, hogy minden pozitív tulajdonságot elnyom és minden negatívat felerősít, de remélem, hogy idővel látni fogod, hogy ez mekkora lépés volt, és mennyire büszke lehetsz magadra.


Az új helyhez pedig nagyon sok sikert kívánok, remélem, megnyílnak előtted a lehetőségek! :)


Amiatt meg, ha a terápia vagy a gyógyszer nem válik be, ne keseredj el. Rengetegféle módszer létezik, minden pszichológus/pszichiáter másfajtával dolgozik, és minden embernek más segít. Lehet, hogy a gyógyszerek, és amit a te szakembered alkalmaz, nem segítenek annyira, mint más tudna. Velem is hasonlóan volt, érdemes kicsit kísérletezni, mi az, ami neked a legjobban beválik.


Mindenesetre kitartást és ne add fel! Előbb-utóbb minden rendben lesz, ha így küzdesz érte! :)

2016. jan. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! Becsüllek, hogy egy ilyen betegségből, mint a "miénk" így ki tudtál mászni! Én el se tudom egyelőre képzelni magamról, hogy ilyen pozitívan lássam a világot, mint te! Ez nem semmi!

Az alkoholról való leszokásról egyelőre csak annyit, hogy annak még csak az elején vagyok, bár azt elmondhatom, hogy az elmúlt több mint 1 évből 9 hónapot józanul töltöttem, csak nem egyhuzamban, az a baj. Most 3 hónapja vagyok tiszta, előtte 3 hónapig ittam, azelőtt fél évig nem. De kezdésnek úgy érzem, ez se rossz és mindezt saját erőből értem el. Egy nagy baj van velem: nagyon-nagyon hosszú ideje vagyok benne ebben az állapotban és úgy érzem, hogy nincs semmi kiút. Nekem sose volt önbizalmam, már gyerekkoromban sem és azóta egyre kevesebb van. Eljutottam már egy olyan pontra, hogy semmilyen siker nem ad nekem önbizalmat, pedig volt már olyan sikerélményem, hogy más dagadt volna a büszkeségtől, de én sose voltam ilyen.

Tudod, az is probléma, hogy engem a szüleim nem hagytak felnőni. Főleg anyu volt ilyen és a mai napig is úgy kezel, mintha gyerek lennék, pedig elmúltam 30.

Képtelennek érzem magam az önálló életre.

A családban nálunk az is baj volt mindig, hogy apu meg anyu kétféleképpen akartak bennünket nevelni. Nem tudom, hogy ennek tudható-e be, hogy úgy érzem, mint ha nekem kettős személyiségem lenne. Van egy jó, aki segítőkész, szorgalmas, kedves, a másik énem pedig agresszív, meggondolatlan, megbízhatatlan és lusta. Ez a kettő naponta többször is váltogatja egymást, néha egész apró dolog is elég a hirtelen hangulatváltozásra. Nyilván erre a depresszió is rájátszik, de talán a kettős neveltetésem is.

Szóval, nehéz eset vagyok, rengeteg a problémám és nem tudom, hogyan fogok ebből kimászni. Ha nem lenne 3 ember mögöttem, akikre számíthatok, már lehet, nem élnék, de már így is egyre nehezebb. Úgy érzem, minden erőfeszítésem ellenére, mintha visszafelé haladnék, nem előre.

A biztatást mindenesetre köszönöm, nem tudom meddig bírom még elviselni ezt a helyzetet.

2016. jan. 15. 10:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!