Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió lenne? Ezt is...

Depresszió lenne? Ezt is befolyásolhatja?

Figyelt kérdés

Utánanéztem a tüneteknek,ezek alapján min den igaz volt rám. De ide is leírom:

-hangulatingadozások

-szinte semminek nem tudok örülni,nagyon negatív vagyok

-fáradékonyság

-táplálkozási zavarok

-nem tudok koncentrálni semmire

-értelmetlen dolgok vonják el a figyelmemet

-egyre jobban foglalkoztat a halál kérdése

-sok dolog irányában érdektelenséget érzek


Nem rég pedig vizsgálaton voltam mert hormonális problémáim vannak. És mint kiderült a stresszszintem konkrétan maximumon van.



2016. jan. 14. 22:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez bizony depresszió, a tünetek is azt mutatják.
2016. jan. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Keress fel egy pszichológust vagy pszichiátert. Egyedül nem jössz ki ebből sajnos, csak rosszabb lesz.
2016. jan. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%

A hormonháztartás felborulása konkrétan egy az egyben lehet az oka a depressziónak, így én azt tanácsolom, ne csak pszichológust/pszichiátert, hanem kezeltesd nőgyógyásszal/endokrinológussal a hormonális problémád.

Nekem pl a pajzsmirigy alulműködésem okozta a pánikbetegségem és amint azt sikeresen meggyógyítottuk, elmúltak a mentális problémák is.


Persze ha van valami konkrét lelki dolog, trauma vagy ilyesmi, amiről tudod, hoy annak köszönhető a depresszió kialakulása, akkor más a helyzet.

2016. jan. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem történt velem semmi a múltban,amitől kialakulhatott volna. Normális életem van,barátaim és szerető családom. Csak az a baj,hogy túlságosan érzékeny vagyok és minden apró fájdalmat elnyomok. Illetve mint kiderült genetika,mert van a családban depresszióra hajlamos ember.

Mellesleg járok nőgyógyászhoz két éve mert vérzés problémáim vannak,amit valószínűleg a "rossz" hormonjaim befolyásolnak. De nem tud velem mit kezdeni,egyszerűen nem tudok meggyógyulni.

2016. jan. 15. 13:30
 5/5 anonim ***** válasza:
Próbálkozz endokrinológussal akkor, ő jobban ért a hormonokhoz, mint a nőgyógyász. Hol laksz? Ha BP, tudok ajánlani egy profi szakembert.
2016. jan. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!