Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez a kényszerbetegség?

Ez a kényszerbetegség?

Figyelt kérdés
Sokszor mikor lefekszek,rám jön,hogy nézzem meg,hogy el van-e zárva a gáz,be van-e zárva az ajtó,régebben a cipőket is szépen párhuzamosan rendeztem be,de ez már ritkább. Úgy érzem,ha nem teszem meg,valami nagyon rossz dolog fog történni. Amit a legjobban utálok,hogy néha ha olvasok többször el kell olvasnom egy adott mondatot,pedig elsőre is felfogtam. Megvan a reggeli rutin mit mi után csinálok,de nem akadok ki ha felborul. Ezek már kiskorom óta megvannak,de régen rosszabb volt. Ez kényszerbetegség vagy csak valami hülyeség nálam?

2016. jan. 19. 10:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kényszerbetegség, bár lehet benne kényszeresség. De nem vagyok szakértő.


Ilyen dolog szerintem sokaknál előfordul. Én éjszakára mindig kulcsra zárom az ajtót. Ha lefekszem, és nem emlékszem, hogy bezártam-e, akkor én is felkelek bezárni. Nem rettegek, hogy betörnek, de már több ismerősnél is volt ilyen. És ilyenkor zavar, hogy nem zártam be, nem rettegek, de idegesít, ezért felkelek :D.


Vagy pl korábban ellopták a családi autót éjszaka. Azóta szinte mindig kinézek az ablakon lefekvés előtt, hogy ott van-e a kocsi. Van, hogy ha hallok ajtócsapódást, vagy motorindítást, akkor felkelek kinézni.


Erre én inkább feledékenységet és szétszórtságot mondanék. Mindenkinek vannak szokásai. Alapvetően, hogy a cipőket párhuzamosan rendezed, nem gáz. Ha mondjuk valaki felrúgja őket és kiborulsz, akkor az gáz. Ha csak simán ideges vagy, hogy miért rúgta föl, az normális :D.


A gázt sokan elzárják estére, ajtót is, ezek szokások, és ha nem emlékszem rá, hogy megcsináltam-e, akkor persze, hogy idegesít. De ez csak akkor gáz, ha mondjuk lever a víz és szorongsz a gondolattól. Vagy ha az ajtót háromszor egymás után ki-be zárod, hogy biztos bezáródott-e.


De bennem mondjuk fel sem merül, hogy kényszeres lennék. Ha téged ennyire frusztrál a dolog, akkor lehet benne valami. Gondolkodj el előbb, hogy mennyire teszi ki a mindennapjaidat ez a dolog, és mennyire zavar, ha felborul a rend. Ha kényszeresnek érzed, akkor elmehetsz pszihológushoz, aki megmondja majd a tutit.

2016. jan. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed, akadályozza a normális életviteled, akkor simán. Keress fel egy szakembert, lehet rajta segíteni.
2016. jan. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Azért zavaró,mert tudom jól,hogy megcsináltam,és mégis nagyon erős késztetést érzek arra,hogy ellenőrizzem/megismételjem. Úgy érzem ha nem teszem meg,valami nagyon rossz dolog fog történni. Győzködöm magam,hogy úgyse lesz semmi baj és próbálok ellenállni,de akkor meg az jön,hogy mi van ha a családommal történik valami
2016. jan. 25. 14:49
 4/4 A kérdező kommentje:
És olyankor végül fölkelek és végigellenőrzök mindent a lakáson,pedig jól tudom,hogy minden rendben van
2016. jan. 25. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!