Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti belenéztek az emberek...

Ti belenéztek az emberek szemébe, ha beszéltek hozzájuk?

Figyelt kérdés

Egy ideje megfigyeltem magamon, hogy nem nézek az emberek szemébe. Ha valaki elmegy a mosogatótól, és mondja, hogy tessék, akkor nem nézek a szemébe, csak megköszönöm.

Ha magyarázok valakinek, neki sem nézek a szemébe, általában másfelé vagy az arca mellé nézek.


Egyedül anyumnak és páromnak nézek a szemébe beszéd közben. Ez normális?


2016. jan. 19. 12:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs önbizalmad vagy hazudsz, de inkább az első megoldás lesz a nyerő.
2016. jan. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem, mert nem tudok még arra is koncventrálni. Gondolkodni és beszélni is necces egyszerre (talán mert szinte mindig egyedül voltam gyerekkoromban?), de hogy még a másikat is nézzem... Igazából nem emlékszem, mit csinálok, de tudom, hogy nem figyelem a nem nyelvi kifejezőeszközöket, mint filmben, leköt a beszéd miatti befelé figyelés.

A magas IQ ezen nem segít, sajna. Önbizalmam az elég sok van és sosem hazudok, nálam ezek nem játszanak.

2016. jan. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2


Én próbálkozom a nem nyelvi kifejező eszközöket is figyelni, de inkább ilyen megérzés alapon hasít belém az emberek véleménye rólam.


Én is egyedül nőttem fel, nincs testvérem. Engem is okosan mondanak, rendes IQ tesztre még nem jutottam el, egy régi anno 120at mutatott ki. Nem igazán vagyok szociális, sem társasági lény.

2016. jan. 19. 14:55
 4/7 A kérdező kommentje:
Önbizalmam valóban nem sok van, de nem hiszem, hogy ez az oka... hazudni viszont nem szoktam.
2016. jan. 19. 14:58
 5/7 anonim ***** válasza:
Én sem szeretek senki szemébe nézni,de én aspergeres vagyok és ezért. Gyerekkoromban sem szerettem senki szemébe nézni,taszít.
2016. jan. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy mert félsz?


Félsz attól, hogy ha belenézel másnak a szemébe, akkor a te szemedbe is bele tudnak látni?


Félsz esetleg attól, hogy olyannak látnak amilyen vagy?


Ha igen, ne félj, jó az, ha belenézhetnek a szemedbe.

2016. jan. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Néz a két szeme közé az orrnyergére, azt ő úgy fogja érzékelni, mintha a szemébe néznél.
2016. jan. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!