Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrénia és egyéb pszichoti...

Skizofrénia és egyéb pszichotikus zavarok közti különbség?

Figyelt kérdés
pl bipoláris depressziónál, mély depressziónál is jelentkezhet koncentrálási zavar, memóriazavar, érzékcsalódások...akkor mi alapján különbözik?

2016. jan. 22. 22:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

óh ezeket nagyon nehéz ám szétválasztani, és bizony igen sokszor kellően össze is kavarják őket. a skizofrénia is egy pszichotikus zavar, azaz már a kérdésben is van némi hiba, lényeg a lényeg h baromi nehéz, és a pszichotikus zavarok közti pontos differenciáldiagnosztikához olyan képzett szakembernek kellene lenni, amilyen talán pár, ha akad ma nálunk. pl a bipoláris zavart kifejezetten sokszor keverik össze és diagnosztizálják félre a skizofréniákkal vagy fordítva. az a gond h sok tünet megegyezik, így aztán könnyű tévedni, mindenesetre aki otthon van a területen, azért az szét tudja választani a dolgokat. amiket leírtál, azok meg tulképpen még három tucat zavarra is lehet jellemző, nem ez a lényeg, hanem mindig a tünetegyüttes és persze mindig az adott személynél egyedileg értékelve a jelenségek összességét.

Konkrétan mit szeretnél tudni? valamennyi pszichotikus zavarnak kb az a közös gyökere, hogy különböző mértékben, de a realitással való viszony valamilyen formában megcsúszik. de ezen felül lehet bármi ...

2016. jan. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:

Nem tudom mi bajom van de évek óta depressziós vagyok kisebb normál idoszakokkal vegyítve, eddig még talán ok... A gond itt kezdődött kB fel éve amikor felfedeztem hogy a koncentrációm rengeteget romlott, a memóriám lassan néha ciki, gondokat okoz a mindennapi életemben hogy nem emlékszem pontosan mi történt ki mit mondott de arra sem emlékszem én mit mondtam....egyre gyakrabban. Régen meghallottam az ismert zene számot rögtön fújtam a címet is de már nem. Van amikor olyan dekoncentralt vagyok higy egyszerű pénz számolás nem megy. Olyan mintha csak így lennék és néznek ki a fejemből. Folyton fáradt vagyok ha sokat alszom akkor is. Nincs erőm. De ez a energia dolog nem új kB azóta van mióta depresszióm is. KB hat -hét hónapja fura dolgot tapasztalatok, nem hallucinálok, mert tudom hogy nem valós, mégis néha megdobbenek, megremülok tőle. Utána olvastam annyit találtam róla hogy érzékcsalódás a neve nem hallucináció. "3.A harmadik típusú illúzió a metamorfopszia. Ez egy általában rövid ideig tartó, de gyakran ismétlődő probléma, az észlelt tárgyak formájának illuzórikus deformációja.


4.A negyedik típusú patológiás illúzió a diszmetropszia. Ez a látott tárgy távolságának illuzórikus változása, amely általában a tárgy méretének a változásához is kapcsolódik. Két altípusát különböztetjük meg a diszmetropsziának attól függően, hogy a tárgy mérete nő (makropszia) vagy éppen csökken (mikropszia).'' Nem tudom elmagyarazni mit látok de ez jól leirja.

Kezeltek depresszióval, szorongassal és paranoid pszichitikus zavarral. De ez az érzékcsalódás új és a kognitív, memória, koncentráció dolog is új sajnos.

2016. jan. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
saját magad felesleges diagnosztizálni. azért a skizofrén és a bipoláris között ránézésre, viselkedésben is fényév különbségek vannak. nyilván elsőre még nem lehet tudni, amikor a legsúlyosabb állapotban kórházba kerül valaki, hogy pontosan mi a baj, de ez 2 hét után kiderül. azért a pszichotikus betegek sem hallucinálnak minden esetben, pl. nekem sosem volt. téveszmék igen, de az más. a bipoláris sem hallucinál feltétlenül. ezek pedig mind kezelhetők hosszú távon
2016. febr. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
hát bocs de nagyon nem értünk egyet. igenis rengetegszer félrediagnosztizálják pl a skizofrént bipolárissá vagy fordítva, éppen a fázistól függően. ez csakis nagyon hosszú utánkövetéssel lehet egyértelműen megállapítható, na de a megoldás nem a mai magyar eü-re jellemző.
2016. febr. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
bocsánat Dr.Úr..
2016. febr. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
szerintem a hangulatingadozás és a skizofrénia között vannak különbségek. míg az egyik meg akar halni, hisztizik, feszült a másik alapvető dolgokat nem tud ellátni pl. kommunikálni.
2016. febr. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
na most te leírtál a kettőből két kiemelt extrém esetet ... hidd el, abszolút nem ez a jellemző. de melyikre érted h nem tud kommunikálni? mert speciel ez is igaz lehet mindkettőre avagy egyikre se, pont ezt mondom ...
2016. febr. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
én hiszek az orvosomnak és abban, hogy ő jól tudja mi van velem. nem biztos, hogy bipoláris vagyok, mert ahhoz kellene a bírósági vizsgálat meg egyéb tesztek, hogy kimondhassa. csak írnak valamit a papírra.. de arról tudnék ,ha skizofrén lennék. egyezzünk meg abban, hogy lehetnek esetek ,amikor olyan erősek pl. egy bipoláris tünetei, hogy nem tudod megmondani mi a baj vele. rám is mondták az orvosok a kórházban, hogy hallucinációim vannak, utána gyógyszert cseréltek, mert kiderült ,hogy már nincsenek. szerintem meg nem is voltak. de a kórházi kezelés alatt, ami szerintem egy átlagos személyt érintve kb. 1 hónapig tart megállapítják a bajodat... ott vagy egész nap
2016. febr. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

bírósági vizsgálat? mert gondolod, minden bíró klinikus is egyben? egyszerűen nem értelek.


egyébként a te dolgod, természetesen annak hiszel, akinek akarsz, csak hát én szakmailag nem tudok egyetérteni, mert akkor ellentmondanék egy sor szakmai elvnek, és bocs, de magamat elég jó szakembernek tartom. beképzeltnek tűnik, igen, csak azért léteznek száraz tények is a tudományban ...

2016. febr. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
én se értelek téged. ha bekerülsz egy kórházba és az első héten megvizsgál a bíróság, hogy miért kerültél be + egész szakmai stáb veled foglalkozik beleértve pszichológus, terapeuták és még az intézményvezető is bemegy havonta 1x, majd hazaengednek lezárva egy bírósági vizsgálattal ismételten. szted, te jobban tudod mint ők?
2016. febr. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!