Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrénia és egyéb pszichoti...

Skizofrénia és egyéb pszichotikus zavarok közti különbség?

Figyelt kérdés
pl bipoláris depressziónál, mély depressziónál is jelentkezhet koncentrálási zavar, memóriazavar, érzékcsalódások...akkor mi alapján különbözik?

2016. jan. 22. 22:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
arról nem beszèlve, hogy ezeknek a betegsègeknek teljesen más a kórlefolyása. a bipoláris betegnek nem romlik a gondolkodása maradandóan.. a gyógyszerekkel tünetmentessè válhat. vizuális hallucinációi pedig sztem csak nagyon súlyos esetben/stádiumban fordulhatnak elő. az egyik egy hangulati, emocionális zavar a másik egy teljesen össze tett dolog
2016. febr. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

ja hogy te a bírói szemlére gondolsz? jó hát az nálunk nagyon-nagyon formai csak, és főleg nem ő dönti el, hogy most éppen mi a bajod. az az egész szakmai stábot meg gondolom, te se írtad komolyan :)

de figyelj, ha már ilyen van h bírói jóváhagyás, az azt jelenti h kényszergyógykezelés, tehát az már nem alap eset, sőt, feltehetően sürgősségi bekerülés ugye. egyébként meg hidd csak el, 1 hó alatt se lehet tuti diagnózist mondani ...

2016. febr. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
azt mondod jó szakember vagy, nem véletlenül te vagy a páciens?..
2016. febr. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

de, hogyne. már vártam valami ilyesmit.

esetleg valami érdemi észrevétel?


egyébként figyeltétek, hogy a pszichés zavarokban valahogy mindig mindenki jobban otthon van, mint maga a klinikus. a beteg meg főleg. és azért ez valahol kiakasztó. azért ez is szakterület ám, de mintha egyfajta nemzeti kocsma-szintű foci lenne sokaknak, amihez persze mindenki jobban ért. az ész megáll komolyan.

2016. febr. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
szerintem meg te vagy tökre ellentmondásos. alapjáraton mit keres egy klinikai szakember a GYK-n? ha szidod, átkozod a magyar eü-t és benne dolgozol, akkor mit vársz magadtól? miért nem mentél el külföldre. jó szakembernek tartod magad, mégsem látod a lehetőséget a magyar betegek megsegítésére. én meg azt várom tőled mikor mondod, hogy hát minden bipoláris skizofrén és minden skizofrén bipoláris is egyben! lol
2016. febr. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
én nem akarok okosabb lenni az orvosoknál, amit írtál abban igazad van. de a pszichológia bizonyos szinten mindenkit érdekel és van valamilyen tapasztalata benne, most nem magamra gondolok, mert sajnos nekem az átlagtól több ilyen élményem van, viszont nem érzem magam sem szakembernek, sem túlzottan okosnak emiatt.
2016. febr. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

15: te vmit nagyon félreértettél ... és tele van ellentmondással is az írásod.


egyébként meg ne viccelj már, a GYIK egy iszonyú jó forrás sok társadalom-lélektani elemzéshez (legalábbis Maon)!


16: igen, ez igaz végül is, csak látod, aztán átesünk arra az oldalra, hogy aki műveli, az csak hülyeséget beszélhet, mert a páciens nem ért egyet vele.

2016. febr. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!