Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kevert szorongásos-depresszív...

Kevert szorongásos-depresszív zavar az mi? Pszichiáter ezzel diagnosztizált tegnap.

Figyelt kérdés

Régóta nagyon ideges, feszült vagyok és sok gond van munkatársaimmal is. Nehezen alszok el, rémálmok gyötörnek és ezen felül hányingerem és szédülési rohamok is kínoznak. Ez már évek óta megvan de mostanság nagyon ingerült is vagyok és rosszkedvem volt. Úgy döntöttem elég erre most már szedek valamit hogy meggyógyuljak és boldog legyek. Elmentem pszichiáterhez aki kb tizenöt percig beszélt velem kikérdezett mindenről, panaszaimról és azt mondta szorongásos depresszióm van. Mondtam neki hogy nem jól érzem magam és ezt mivel tudná kezelni. Felírt nekem egy frontint 3x0,25 mg, citapram 20 mg-t. Azt mondta ezeket szedjem és egy hónap múlva kontroll. Na most mivan? Azt hittem hogy beszélgetni fog velem meg ilyenek nem az hogy kikérdez a tüneteimről és felír két doboz gyógyszert.


Tegnap és ma is bevettem már a citapramot semmit sem érzek. A frontin meg eltatott úgyhogy inkább nem is szedem.


Ki járt már hasonló cipőben? Bevált a gyógyszer magában? Meg lehet gyógyulni ebből a folyamatos feszültségből, idegességből és depresszióból?



2016. jan. 23. 13:58
 1/2 anonim ***** válasza:
55%

"Azt hittem hogy beszélgetni fog velem meg ilyenek nem az hogy kikérdez a tüneteimről és felír két doboz gyógyszert. "

Pontosan azt tette, ami a dolga. Én nem értem, miért hiszi a legtöbb depis, hogy a pszichiáternek beszélgetni kell a betegével, az ő lelki életéről. Odakinnt meg 10 en várnak, hogy sorra kerüljenek.

Ráadásul már most nem tartod be a gyógyszerszedési utasítását az orvosnak, és nem veszed be a gyógyszert. Gondolod, hogy szórakozásból kaptad?

Ráadásul a gyógyszer magában nem segít. De erről beszélt az orvos, amíg nem figyeltél oda. A gyógyszer mellé életmódot is kell váltanod. A gyógyszer erre időt és lehetőséget biztosít. És csak rajtad áll, hogy meggyógyulsz e? 2 napja szeded, és már változást akarsz. Meg is kapod, ne izgulj. Eleinte rosszabb lesz, mint előtte volt. De ezt is mondta a dokid. És majd 3 hét-és 3 hónap között lesz változás. Kinek mikor. Különben a frontin éppen azért van, hogy segítsen megnyugodni.

2016. jan. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Amennyiben az életkörülményeiden, munkakörülményeiden tudsz változtatni, az segithet. Amilyen tüneteid vannak, olyanok sok embernek vannak, személyiségfüggő, hogy ki mennyire viseli el az élet nehézségeit. A pszichiáter nem tud változtatni sem az életkörülményeiden, sem az élet nehézségeihez való hozzáállásodon, ő csak gyógyszert tud adni, ami letompít, elaltat, az érzékelésedet megváltoztatja. Nagyon nehéz ügy ez. Sajnos én is sok nehézséggel küszködök (nagyonbeteg hozzátartozó van a családban, 24 órás ápolásra szoruló) és kénytelen vagyok egy gyógyszert szedni, annyira megvisel. Átsegit a mindennapokon a megfelelő gyógyszer, de megváltoztatni nem tudja a körülményeidet, a szorongásod kiváltó okait.
2016. jan. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!