Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítség, szociális fóbiám és...

Segítség, szociális fóbiám és személyiség zavarodtam van, úgy érzem nem tudok tovább így élni. Valaki segít?

Figyelt kérdés
Már 2011 óta van szociális fóbiám, személyiség zavarom és pánikbetegségem. Gyűlölöm magam mert egyszerűen sehogysem megy a gyógyulás pedig már mindent megtettem, minden nap meditációkat hallgatok, szedem a gyogyezereket, sajnos a frontinra is annyira rászoktam hogy napi 6 db- ot veszek be 0,5 - ös ből. A térápia sem segít. Itt vagyok 22 éves és még csak nem is dolgoztam. Úgy érzem már semmi kiút ebből az egészből, öngyilkos gondolataim vannak. Bárcsak ne születtem volna meg, bárcsak elvetetett volna anya. Úgy érzem egy senki és semmi vagyok, akinek semmi keresnivalója nincs ezen a földön. Félek mindentől és mindenkitől. Nem tudok már így élni. Ez az örökös gyogyszerezés, utálom már az egészet hogy így kell élnem, minden nap úgy kelni hogy izomgörcsök, kiesik minden a kezemből, agresszív vagyok de mégis félek, paranoiás vagyok este... Igazából azért irtam ide, mert nem akarok a családomnak ártani azzal ha netán teszek valamit magammal. Hasonló helyzetben lévők segítségét is várom, úgy érzem az orvos sem tud segíteni. Koszonom szépen. 22/L
2016. jan. 25. 14:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Azt nem próbáltad, hogy a jelenlegi lakóhelyedtől eltérő településen vagy helyen hogy érzed magad?

Mert nekem gyakran van pszichés köhögésem városon. De ha olyankor kimegyek Ausztriába, ott meg nyoma sincs a köhögésnek. Amire valószínű a miénktől eltérő, kiegyensúlyozottabb mentális atmoszféra lehet a magyarázat. Meg hazai tanyavilágban is általában panszmentes vagyok.

Például egy forgalomtól távol eső erdőben hogy éreznéd magad? Vagy a szomszéd Ausztriában? Mert ha azt tapasztalod hogy bizonyos helyeken panaszmentes vagy, akkor az a megoldás hogy oda kell költözni.

2016. jan. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
"A terápia sem segít." Milyen terápiára jártál, és mennyit, hogy nem segített? Pedig megfelelő terápiával (hipnobehaviorista) a szoc fóbia GYÓGYÍTHATÓ! Ha még van hozzá egy jó terapeuta is, negyed év alatt elfelejtheted.
2016. jan. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A frontinon kívül szedsz valami gyógyszert? Mert ez nem igazán hatásos gyógyszer..Orvosról sem írsz. Végül is hogy kezdődött nálad ez a betegség?
2016. jan. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Escitil 10 mg- ot szedek naponta. Az orvosom rettentő aranyos lélek, mindig próbál sígiteni, 40 percesek a terápiáim, 3 hetente járok. De csak ideig óráig érzem magam jobban. Aztán újra a szorongás, pánik, paranoia, stb.... Egyébként most nemrég koltoztem haza KB 4 hónapja ausztriabol, ott még rosszabb volt, gyogyszerem se volt. Állásinterjúra is mentem már, hiába szedtem be 6 frontint, rám tört a pánik és dadogtam ossze vissza. :(
2016. jan. 25. 15:54
 5/9 anonim ***** válasza:

Sote pszichoterápiás osztály. Engem az tett rendbe. Négyszer voltam, egy hónapos egy terápia, be kell feküdni. Mivel csoportterápia, ezért nagyon hasznos szociális fóbiára. TB fizeti.

23 vagyok, azóta már dolgozom és nem okoz gondot az állásinterjú se. Szedtem egy ideig antidepresszánst és hangulatstabilizátort, azóta már elhagytam, de ott bent nem fognak kötelezni rá. Én elfogadtam, mert gondoltam, így gyorsabb lesz a gyógyulás. Amúgy szociális fóbiával, depresszióval és borderline-nal kezeltek, illetve gyerekkorom óta pánikrohamaim voltak.

23/l

2016. jan. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És ez hol van? Miként érdéklődjek utána, hogy felvegyenek az osztályra? Előre is koszonom
2016. jan. 25. 16:57
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]


Hívd fel őket, mondd el röviden a panaszod, kérj időpontot az első beszélgetésre, aztán az orvos elmondja a lehetőségeket. Gyógyulást.

2016. jan. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinika. Bp. VIII. Balassa u. 6. (Klinikák Metrómegálló közelében).
2016. jan. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ahogy írta az előző válaszoló: felhívod őket, hogy szeretnél első interjúra időpontot kérni, az egy-két héten belül meg szokott esni, ott elmondod a problémád, az orvos ha úgy látja, hogy van értelme befeküdnöd, akkor megbeszélitek, hogy mikor lenne jó. Sajnos elég hosszú a várólista, így egy-két, extrém esetben három hónapot is kell várni rá. Egyébként nem szokták nagyon elutasítani az embereket.
2016. jan. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!