Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan küzdhetném ezt le?

Hogyan küzdhetném ezt le?

Figyelt kérdés

félek az emberekkel beszélni.. nem merek oda menni az eladókhoz, és ha bárki ismeretlen hozzám szól, olyan halkan beszélek, hogy alig hall. pedig én normálisnak hallom olyankor a hangom.

holnap pedig angol tanárhoz megyek és nagyon izgulok.. tudom, hogy hülyeség, de nem tudom abba hagyni :(



2016. jan. 25. 20:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Mielőtt még súlyosabb lenne ez az állapot (éppen elég gond ez most is neked), kérj segítséget pszichológustól és/vagy olvasd el ezt a könyvet: Reneau Z. Peurifoy: Szorongás, fóbiák, pánik.

Szép napot.

2016. jan. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

pszichológushoz nem nagyon tudok elmenni..

a könyvet pedig majd megnézem, de már próbáltam ilyet olvasni, de 1-2 oldal után nem folytattam valahogy.. nem volt hozzá kedvem...

2016. jan. 25. 20:58
 3/14 anonim ***** válasza:

Miért nem tudsz elmenni? Anyagi okai vannak? Ha igen, menj a helyi pszichiátriai gondozóba és ott a pszichiáterrel megbeszéled, hogy pszichológus segítségét szeretnéd kérni. Tb-re megy, tehát nem kell fizetned.

A könyvet meg csak egyszer kell megvenni vagy a netről is letölthető.

Ezek közül választhatsz:

- Semmit nem teszel, de akkor tapasztalat szerint az ilyen emberkék élete megmarad a szorongásban, ill. súlyosabb tünetek szoktak kialakulni. A társadalmi/szociális/társkapcsolati élete is egyre jobban beszűkül, magányos maradhat.

- Látszat intézkedéseket teszel. Érdeklődsz, segítséget kérsz, de nem változtatsz. A végkifejlete az, ami az első példánál van.

- Segítséget kérsz szakembertől. Itt megtapasztalod, jobban érzed magad, megértenek, foglalkoznak veled és annyira jó érzés, hogy azért nem vagy nem nagyon akarsz gyógyulni, mert azt gondolhatod, te csak a segítővel vagy biztonságban és ha meggyógyulnál, akkor már ki foglalkozna veled ennyire....

- Segítséget kérsz szakembertől/ elolvasol szakkönyvet, teszel lépéseket a gyógyulásodért, nem adsz fel semmit, még ha nehéz helyzetbe is kerülsz, hanem feleleveníted a tanultakat és alkalmazod a technikákat. Na ekkor válhatsz igazán szerethető emberré és olyan emberré, aki tud szeretni és nem hagyod magad, hogy a környezeted legyen a támasz, hanem képes vagy minden helyzetben megállni a helyed. Boldog emberré válhatsz, olyan emberré, aki a gondjait meg tudja beszélni a környezetével, de nem teszi mások életét tönkre, mert nem akar gyógyulni, nem akar magának segíteni....

A boldogságunkért, egészségünkért fontos tennünk. Ha nem, annak mindenképpen következményei vannak/lesznek nem csak önmagunkra nézve, hanem a szeretteinkre/ismerőseinkre nézve is.

Tegyél önmagadért, merj és tudj változtatni, segítséget kérni, olvasni vagy éld le az életed félelemben, önmagadat és másokat is tönkretéve. Van választási lehetőséged! Jó döntést kívánok.

2016. jan. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

én szívesen mennék szakemberhez.. de nem merem mondani a szüleimnek... amúgy is, ők csak legyintenének, hogy mindig is ilyen voltam, úgyse változnék meg

a könyvet már kerestem, hogy hol tudnám letölteni. egyenlőre nincs meg

2016. jan. 25. 22:29
 5/14 anonim válasza:
Hány éves vagy? Csak mert, ha még iskolába jársz, akkor általában van iskolapszichológus, ő esetleg tud neked segíteni.
2016. jan. 26. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

17/l

Itt nincsen

2016. jan. 26. 10:27
 7/14 anonim ***** válasza:
2016. jan. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Most nézem, a könyv már innen nem tölthető le, viszont regisztrálsz a canadahun.hu -ra, a keresőbe beírod: szorongás, pánik és máris le tudod tölteni.
2016. jan. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha nincs iskolapszichológus, akkor iskolaorvos vagy iskolai védőnő biztosan van.

Ha kivételesen ők sincsenek, akkor menj el a háziorvosodhoz, mondd el a félelmed, mondd el a dilemmádat a szüleiddel kapcsolatosan és biztosan fog tudni segíteni az orvos.

2016. jan. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
nem fura ilyennel háziorvoshoz menni?
2016. jan. 26. 18:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!