Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Volt-e már öngyilkossági...

Volt-e már öngyilkossági kísérleted neked, vagy valamelyik családtagodnak, ismerősödnek. Hogyan állt talpra? Miért történt tulajdonképpen?

Figyelt kérdés
2016. jan. 26. 00:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nekem volt kísérletem... Életem legnagyobb hibája volt.
2016. jan. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Lesz és gondolom nem csak kísérlet.
2016. jan. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Kísérletem még nem, csak gondolatom volt.
2016. jan. 26. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
Távolabbi ismerősömnek volt egy. Küzdősporttal sikerült ismét talpra állnia. Ott tanult elég fegyelmet és kitartást.
2016. jan. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Többször gondoltam már rá és tudom,hogy meg fogom tenni és talán szép is lesz,kiváncsi vagyok rá.

Talpra már nem fogok tudni állni max ha jön valaki új az életembe (lány) aki nem igen akar jönni,ismerkedni nagyon nehéz manapság.

Volt,hogy majdnem ugrottam,volt hogy vágtam magam volt,hogy meg akartam fulladni.

Naponta járnak ilyesmi gondolatok a fejemben.

2016. jan. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Az exem (villanyszerelő volt) áramot vezetett a csuklójába, ő meg is halt akkor.

Előtte már több kísérlete volt, több búcsú levéllel.

Az első kísérlete alkalmával rengeteg xanaxot vett be, de az anyja megtalálta és még időben értesítette a mentőket, így akkor megmentették. Utána 3 hónapig feküdt az idegosztályon, azzal a feltéellel jöhetett ki, hogy hetente pszichiáterhez kellett járni. Mellette pszichoterápián is részt vett, akkor úgy tűnt, hogy talpra áll. (Ez után jöttünk össze és jártunk 1 évig.) Az egy év alatt többször beszélgettünk a problémáiról, mondogatta mindig, hogy jobb lenne, ha meghalna, de nem akar az anyukájának meg nekem fájdalmat okozni, ezért nem fog semmi butaságot csinálni. Aztán időközben abba hagyta a terápiát, azt mondta, hogy jól van, közben meg lett a villanyszerelő szakmája, elkezdett dolgozni, ott sok sikerélmény érte, a főnöke nagyon meg volt elégedve a munkájával, nagyon jó pénzt adott neki, ezért boldog volt és mondogatta, hogy végre elért valamit, végre van értelme az életének. Épp ezért nem is nagyon erőltettük, hogy folytassa a terápiát, mert amúgy nem volt olcsó. Aztán úgy hozta a sors, hogy Németországba kapott munkát a főnöke és vitte volna őt is, 5 hónapról lett volna szó, de ő nem akart menni. Biztattam, hogy menjen, megvárom, de totál bekattant és tévképzetei lettek, hogy megcsalom, ráadásul a legjobb barátjával... Szakítottunk, és utána nem sokkal ismét volt egy kísérlete, ekkor nekem címezte a búcsú levelet, azzal zsarolt, hogy ha nem megyek vissza hozzá, akkor ő bizony felvágja az ereit és az én lelkemen fog száradni. Időt kértem, mondtam, hogy ez így nekem túl sok és nem tudok ilyen lelki terrorban élni, könyörögtem, hogy menjen vissza a dokijához, szedje a gyógyszereit és utána beszéljük meg. Akkor megint vigyorgóba került 3 hónapra, utána mikor kijött azt mondta, hogy már nem szeret, nem akar tőlem semmit, senkitől nem akar semmit, hagyjam békén. Így is volt, de aztán az anyja telefonált, hogy jöjjek azonnal, mert az ablakban áll és ugrani készül épp, de mire az anyja letette a telefon már ugrott is. "Szerencséjére" felfogta a fa, megúszta láb és medencetöréssel, aztán megint vigyorgóba volt félévet. Az eset után nem beszéltünk többet. Tudom, hogy utánam volt még egy barátnője, állítólag végül miatta vetett véget az életének, az áramos megoldással. Sajnálom, jó srác volt...

2016. jan. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt 2 is, bár az egyiket nem is nevezném annak. Az gyógyszerrel történt, de csak elájultam, egy éjszaka a detoxban, aztán irány haza. A második durvább volt, árammal próbálkoztam, de nem voltam elég ügyes... A következőnél esélyt se fogok magamnak hagyni, az tuti!!!
2016. jan. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
59%

nekem volt, 13 éves voltam. lett belőle gyomormosás. hogy miért? családi gondok,aztán elzüllés.

most megint olyan periódusa van az életemnek,ami nem jó,"kicsit" kétségbeesett vagyok,de többet nem kísérelném meg.

megtanultam,hogy az élet ilyen,egyszer fent ,egyszer lent.

és ha lent is vagy, tudni kell,hogy leszel még fent is.:)


a pozitív hozzáállás sokat segít, meg én szeretem a motivációs videókat/filmeket/írásokat.

2016. jan. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer ablakból szerettem volna ugrani... Szép lett volna, de kb annyira emlékszem, hogy zokogok és kiszednek az ablakról, semmi nem maradt meg. Gyógyszereztem is már be magam, de nem lett belőle semmi. Mostanra ha nem is öngyilkos leszek, de meg fogok halni. Anorexiás vagyok, napi szinten szoktam összeesni... Plusz még rá is segítek arra, hogy meghaljak :)
2016. jan. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Kísérlet nem,szándék volt.Eredmény mindenki úgy megijedt hogy majdnem pszichiátrián kötöttem ki.
2016. jan. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!