Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha TB-s pszichiáterhez járok,...

Ha TB-s pszichiáterhez járok, de kötött munkaideje miatt kevesebbszer tud fogadni, felajánlhatom neki, hogy külön vállaljon el, cserébe én fizetem az órákat?

Figyelt kérdés

több mint egy éve járok hozzá,de a heti alkalmak nem férnek bele. 17L

Ez megengedett, vagy lehetséges egyáltalán?



2016. jan. 27. 18:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehetséges. A legtöbb pszichiáternek magánrendelése is van. Beszéld meg vele, hogy ezt ő szükségesnek látja e, és elvállalna e téged, esetleg tudna ajánlani másik orvost. Esetleg az ő kezelése mellé pszichológusi kezelést? Ugyanis a pszichiáter magánban sem csinál többet, mint megállapítja a betegséget, és ír rá gyógyszert. Mit szeretnél, hogy még mit tegyen veled?
2016. jan. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Gyermekpszichiáterről van szó, aki szintúgy terápiát tart nekem...vagy nem tudom pontosan hogy hívják, de terapeuta is.
2016. jan. 27. 18:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Te nem ajánlhatsz fel egy pszichiáternek - betegként - semmit. (Mert nem te vagy a fölérendelt pozícióban, nem te vezeted a terápiát.) Te csak anyit tehetsz, hogy megkérdezed, hogy van-e magánrendelése, és ha igen, beleférnél-e, elvállalna-e ott.


Nem "cserébe" fizetsz, hanem, azért fizetsz, mert magánendelése van és a rendelésenek szabott ára van.

2016. jan. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
igen, igen értem hogy mire kell fizetnem. rosszul fogalmaztam. konkrétan arra lettem volna kíváncsi, hogy átvállalhat-e fizetősnek, és nem tb-snek, de erre ugy érzem kaptam választ. nagyon köszönöm:)
2016. jan. 27. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!