Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit gondoltok az öngyilkosságról?

Mit gondoltok az öngyilkosságról?

Figyelt kérdés

2016. jan. 27. 20:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Sokan azzal jönnek, hogy milyen rossz lesz a családnak, ha valaki öngyilkos lesz! De kérdem én, hol volt az a család, amikor látták, hogy a családtagjuk nagy bajban van? Miért nem segítettek, amikor tudták, hogy gond van?

Nekem pl. gyerekkorom óta pszichés gondjaim vannak, akkor a családból senki nem foglalkozott velem. Most 35 vagyok és mindenki engem hibáztat, hogy miért vagyok ilyen és most akarja mindenki bepótolni, amit gyerekkoromban elmulasztottak. Ha akkor állt volna mellettem valaki, most lehet, nem lennének gondjaim, ehelyett én tehetek arról, hogy ennyire lecsúsztam és meg akarok halni.

8-as voltam!

2016. jan. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
100%
Szerintem a legnagyobb bátorság kell ahhoz, hogy valaki minden ösztöne ellen cselekedjen és ártson magának.
2016. jan. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Hidd el, kedves utolsó hozzászóló, elég sok emberben megvan az a bátorság... Pia/kábszer/gyógyszer hatása alatt pláne...
2016. jan. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Kedves 8-as. Amíg nem vagy más életében nem tudhatod ő mit gondolt abban a helyzetben min ment át. Te csak annyit látsz, hogy nem segítettek, lehet erre is meg volt az okuk, lehet nem tudták, hogy kell kezelni a helyzetet, lehet ők távolságtartók és még ezer dolog van...Én nem akarok személyes történetekbe belemenni itt, más életét elemezgetni, de én ebben a helyzetben akkor most felnőtt fejjel ülnék le beszélni velük vagy próbálnék javítani a helyzeten, még akkor is, ha minden sértettségem ellenére nekem kell nyitni feléjük vagy, ha borzasztóan nehéz.. Akkor is inkább, mint, hogy eldobjam az életem.. Részemről ez a téma itt lezárva. Én csak a véleményem szerettem volna leírni, nem győzködni valakit az élete értelméről.
2016. jan. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Kedves 14-es! Ők sem értik meg nem is értették meg soha az én betegségemet, mert ők nem voltak benne. Az érdekes az, hogy az egyik nővérem pont ugyanebben a betegségben szenvedett, mint én és őt megértették. Lehet, azért, mert ő volt az elsőszülött és ő fontosabb volt, mint én...
2016. jan. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az öngyilkosság bátorság, egy részben büszkeség és önzőség. De mindenképpen a bátorság a legfontosabb tulajdonsága, ahogy fentebb is írták, az, hogy valaki az ösztöneivel szembeforduljon és ártson magának, ahhoz nagyon nagy akarat kell. Ha évente 3000 ember lesz öngyilkos pl. ebben az országban, legalább 30.000 ember fontolgatja, gondolkodik rajta, csak kevesen merik megtenni, csak kevesen olyan bátrak. Egy hosszú ideje tartó szenvedés és depresszió után, esetleg külső tulajdonságok terén leépülés, mentális depresszió stb. A lényeg, ha valaki CSAK egyszer felnőttkorában !! (18+ felett) elgondolkodik, hogy ő öngyilkos lesz, egy olyan folyamat miatt ami jelenleg is hatással van rá, és soha nem tud tőle megszabadulni feltételezései szerint, jó eséllyel, ha nem ma, ha nem holnap, de azon a bizonyos ''egy napon'' megteszi. Vannak pszichológusok, pszichiáterek, de az adott egyénre jellemző, öngyilkossági hajlandóságot (az adott szituációban) szavak/gyógyszer, SEMMI sem tudja megváltoztatni.


De miért is gondolom, hogy az öngyilkosság egy bizonyos pontom büszkeség? Mert, ha az adott egyén rendelkezett egy X minőségű élettel, és jelenleg mondjuk a x/2 vagy x/3 fokozaton van, tehát sokkal alacsonyabb minőségben él, mint előtte, úgy gondolja, hogy felesleges élni, ha az élete leszálló pályán van, és a bizonyos teljes X minőség már nem tér vissza.


Önzőség pedig azért, mert jobb esetben,mindenkinek van családja, barátja, szerettei, talán barátja is vagy barátnője, amikor valaki ezt elköveti némileg önző, hisz fájdalmat okoz másoknak, de ezt a tulajdonságot én úgy jellemezném inkább, hogy az adott egyén az önzőség helyett, SZÁMÍT ARRA, hogy egyszer valaha őt megértik, megértik, hogy miért lett öngyilkos és esetleg tudni fogják, hogy neki ez a helyzet így már jobb volt.


Szerintem ez az öngyilkosság. Van aki hajlandó x/10 minőségben is élni, mert neki már csak a gyerekei fontosak.


Természetesen nem mondom azt, hogy az öngyilkosság megoldás, de bátorság és büszkeség valamint a feltételezett empátia, amelyet a szeretteitől kap.

2016. jan. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Nincs már egy élő rokonom, bele érve a szüleimet akik 3 éve meghaltak, most töltöttem a 20 -at, nem tagadom várom.

Nem törődve a szociális dolgokkal egyenesen azon vagyok, hogy megszerezzem a doktorit, nemsokára leteszem az emelt szintű angol nyelvvizsgát, kicsivel később elhagyom az országot, egy angol anyanyelvű országba költözöm, talán Anglia de még az USA is szóba jöhet, szóval megterveztem, a fizetésemből éppen, hogy csak ki akarok jönni, amíg a javát bankba teszem, ebből kisebb világjárásra szánom a javát, Ázsia lesz a célpontom, Kínán keresztül Tájföld, és a végső állomás Japán, mivel az emberek természete magával ragadott, egész Japán területén minden évszak megvan, északon a zord hideg, a kedves kis hómakákók, és a vadon élő állatok, a középső területein a tavaszi cseresznyevirágzás, és a nyár, délen meg az őszi időnek szeretnék szemtanúja lenni.


Mindezek után 30 éves koromban végzek magammal, semmi értelmét nem látom, hogy tovább éljek, hiszen a szerelem múlandó, a kor egyre inkább csak előre halad, és gyermeket sem akarok hozni erre a világra.


Szóval, hogy mit gondolok?

Megváltás, és egyben a célom is.

2016. jan. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

"Megváltás, és egyben a célom is."


Szívemből szóltál. Bár nekem van családom, de nincs értelme élnem tovább. Ez az egyetlen megoldás.

2016. jan. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!