Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Baj ha tárgyakkal beszélek?

Baj ha tárgyakkal beszélek?

Figyelt kérdés

Röviden fogalmazok, imádok beszélgetni a tárgyakkal, volt egy kosárlabda ami igazán a szívemhez nőtt, gondolkoztam hogy ellopom a suliból ami lehetetlennek tűnt.

Magamban is szoktam beszélni, nem mások előtt, de volt hogy igen.

Vágdostam már magam, varrtam és szúrkáltam is mert élveztem a vér folyását és hogy bántalmazom magam.

Mikor dühös vagyok, és körülöttem vannak legszivesebben ordibálnák vele és ütném.


12/L



#verekedés #vagdosás #tárgyakkal beszélés #gonosz vágyak
2016. jan. 28. 15:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én az eü főiskolára jártam, tanulmányaim szerint akkor van baj, ha nem merül fel ennek kapcsán vkiben h baj lehet vele, mert az azt jelzi h már elis vesztette a kapcsolatot a való világgal. Viszont mindenképpen jelezhet vmit, most nyilván ezt csak te tudhatod, ilyenekre gondolok h szülőkkel nem megfelelő kapcsolat, visszahúzódó személyiség, kevés/nincs igazán közeli barát..szóval vmiféle érzelmi pótlék. A vagdosás kamaszkorban sajnos elég jellemző, az is vmilyen frusztrációt jelent. Ha megbízol vmelyik felnőttben magad körül, szülő, pedagógus, iskolavédőnő, iskolaorvos, v bármi, érdemes lenne erről beszélni vele.
2016. jan. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Amiket leírtál, azok a gondolatok, cselekmények egyértelműen a pszichiátriai betegségek közé tartoznak.

Nagyon súlyos rövidtávú és hosszútávú, akár életvégig tartó következmények is lehetnek abból, amiket csinálsz. Ez betegség, ami gyógyítható. Hívd fel a helyi pszichiátriai gondozót (neten megtalálod a telszámukat) és ott kérdezz rá, 12 évessel hol foglalkoznak. Majd ők elirányítanak ahová mehetsz ingyen.

Fontos ezekkel a dolgaiddal foglalkozni, mert súlyos pszichés állapotban vagy, ami miatt tovább ronthatsz önmagad egészségén még jobban, de a környezeted, kapcsolataid is sérülhetnek.

Kérj segítséget, mielőtt még késő lenne. Gyógyulást kívánok.

2016. jan. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Igen, az iskolaorvos, iskolai védőnő, iskolapszichológus, háziorvos is tud segít és/vagy tovább irányítani a megfelelő helyre.
2016. jan. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, nem tudom.. igen visszahúzódó vagyok, és gyűlölök is emberek közt lenni. Csak olyanoknak mutatom aki vagyok (elég dilis vagyok nagyon hülye tudok lenni :D)


Biztos annak a jelei? Vannak gátlásaim amivel visszafogom ezeket, nem merek szólni a szüleimnek erről. Amikor meglátták hogy vágások vannak rajtam akkor is nagyon lecseszett apukám, azt mondták még egy ilyen és elvisznek bezárni. Mert mondtam nekik hogy a feszültséget ezzel vezetem le legkönnyebben, és szeretem is látni ezt magamon. Szeretem a horrort a vért a goret, és őket nagyon is zavarja.


Tényleg szükség lenne pszichológusra?:/

2016. jan. 28. 17:06
 5/15 anonim ***** válasza:
EGYÉRTELMŰEN szükséged lenne rá. Kérj segítséget..mihamarabb.
2016. jan. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

hát.. rendben..

Külömben az is jelenthet gondot ha mostanában sokszor gondolok rá.. hogy bár ne kéne megfelelnem a szüleimnek bár ne születtem volna meg és ne kellene csalódást okoznom.. sokszor gondoltam rá hogy vessek véget az életemnek de ráeszmélek hogy küzdök inkább míg felnövök.


Néha úgy érzem nincs szükségem a családomra és elmennék egyedül élni. Ellenben szeretem őket és nagyon jó életem van becsülnöm kéne ráadásul még tehetséges is vagyok.. de nem nagyon érdekel azt tenném amire vágyok. Fel szeretnék robbantani valamit. Lopni szeretnék. Mikor fekszek azon gondolkozok hogy lopnák el a boltból élelmet és hogyan lépek le.. stb. Nézem a magas házakat és gondolom csak egy ugrás és vége nem kell élnem tovább ezt a .. túl normális életet. Szeretem a családom, csak néha már teher és folyton csalódnak bennem amiért már nem tanulok hanem inkább rajzolok vagy ilyesmi. És már beírattak a napközibe + összes korepetálásra.

2016. jan. 28. 17:35
 7/15 anonim ***** válasza:
Nagyon sok olyan gondolatod, cselekményed van, amiktől nem érzed jól magad, megzavarják a lelki egészséged. Amiket írtál, azokat most, egyedül nem fogod tudni feldolgozni. Viszont ahogy telnek a napok és nem kérsz segítséget, úgy rosszabbodik is sok-sok minden az életedben. Légy szíves, tegyél önmagadért, már holnap kérj segítséget.
2016. jan. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
nincs senki akiben bízom anyáék meg.. nem a megértő tipusok nem merek szólni senkinek >_< gondoltam már rá hogy elszökök és élem az életem nem akarok tanulni nem akarok egy ócska életet szeretnék szabad lenni azt tenni amit akarok ha még lopnom is kéne.
2016. jan. 28. 17:44
 9/15 A kérdező kommentje:
amikor a szüleim kedveskednek vagy örömet okoznak akkor kívűl örülök aztán belül megszakadok és sírok amiért talán mind fölöslegesen tették értem és most lehet idiótának néztek de így van..
2016. jan. 28. 18:17
 10/15 anonim ***** válasza:
igen, kérj segítséget szakembertől. Mivel 12 éves vagy a szüleidet is bevonják. És akármilyenek is, egy szakember el fogja mondani nekik h erről te nem tehetsz, ez egy állapot és gyógyítható ha kezelik, illetve komoly, egész életre ható következményei lehetnek ha nem kezelik. Ha erre az a válaszuk h micsoda baromság, az az ő saruk de azért ha van felelősségérzetük, akkor komolyan fogják venni.
2016. jan. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!