Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan fejleszthetném a...

Hogyan fejleszthetném a hétköznapi kommunikációs képességemet?

Figyelt kérdés
Olvasáson kívül, napi 1 órákat olvasok
2016. jan. 28. 22:29
 1/3 anonim válasza:
Én odamentem idegenekhez beszélgetni, a szorongásomnak is jót tett. Ha szüneteltetem újra előjön.
2016. jan. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

- Asszertív tréning (www.integrativ.hu néha van)

- Eric Berne: Emberi játszmák (könyv)

2016. jan. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elhatároztam, hogy aznap kommunikálni fogok egy emberrel de szigorúan úgy, hogy nem tervezem el előre, amit mondani fogok és random ember lesz az "áldozat" pl. az 5. ember, aki bejön az előadóba. Ha sikerül, megjutalmazom magam.

Az első pár alkalommal volt, hogy eljutottam addig, hogy megszólítsam az illetőt, aztán megijedtem és elszaladtam :D de egy idő után sikerült. Aztán emeltem az adagot: ezen a héten 2 emberrel fogok beszélni, a következőn hárommal és így tovább. Ennek már legalább 5 éve és rengeteget fejlődtem, már előadást is tudok tartani full idegeneknek. A jutalmazás pedig különösen nehéz esetek után csoki volt de általában megelégedtem a kedvenc örömforrásaim egyikével: nagy piros filccel kihúztam a dolgot a napi teljesítendők listájából. :D

Én kb. heti egy könyvet olvasok el de ez önmagában nem fejlesztett rajtam sokat, viszont a hangos olvasás igen. Konkrétan robotszerűen, halkan beszéltem régen, aztán tanácsolták, hogy kezdjek hangosan olvasni, hangsúlyozva először egyedül, aztán úgy, hogy hallgatja valaki. Így aztán megtanultam hangsúlyozni (többnyire, bár a fejem még mindig pókerarc). (:

2016. jan. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!