Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan fejleszthetném a...

Hogyan fejleszthetném a kommunikációs-készségemet?

Figyelt kérdés

Sajnos nem tudom normálisan kifejezni magam, így szinte a lányoknál sincs semmi esélyem. Szokták mondani, hogy sokat kell olvasni, nos hát én szoktam, sok szót ismerek, de egyszerűen nem tudok beszélni és nem tudom kifejezni magam. Tudnátok valamilyen tippet,tanácsot adni, hogyan fejlesztetném a kommunikációs-képességemet?Hogyan alakíthatnék ki jó "beszélőkét"?


18F


Köszönöm a normális válaszokat!


2011. dec. 30. 22:59
1 2
 1/19 Tréfarépa válasza:
24%
Ne hanyagold az irodalom órát...
2011. dec. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen tréningek, ahol ezeket lehet fejleszteni.

De nem értem a pontos problémát, az a bajod ,hogy a lányokkal nem tudsz beszélgetni, vagy azt sem tudod normálisan elmondani amit gondolsz?

Mert előbbi leküzdhető némi gyakorlással, utóbbira gondolom valami összetettebb kéne.

2011. dec. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
mind a kettő sajnos :(((((((((((((((((((
2011. dec. 30. 23:06
 4/19 anonim válasza:
100%

Az, hogy nehezen kommunikálsz annak számos oka lehet


1. lelki eredetű: ha zavarban érzed magad egy társaságban vagy lányok körében, akkor olvashatsz akármilyen szépirodalmat nem fog változni semmit. A félelem, a stressz, a szégyenérzet valamelyest blokkolja a beszédközpontot.


2. Okozhatja az is, hogy nem vagy pl. társasági ember, vagyis a kommunikáció hiánya konvergál a nulla felé és sokat vagy egyedül. Az ember ilyenkor akarva akaratlanul kömmunikál saját magában gondolati szinten. Ilyenkor az történik, hogy az ember mondatokat kreál de ezeket csak gondolati szinten éli meg és ilyenkor jelentős mértékben degradálódik egy idő után a szókincs.


Nálam pl. egy időben a kommunikációs probléma egy bizonyos körben alakult ki. Ennek az volt az oka, hogy elkezdtem csúnyán beszélni és a csúnya szavak abszolút beépültek a mondataimba (pl. b@szd meg "kötőszó"). Sajnos így tudtam magam a legtermészetesebben kifejezni. Ha viszont egy olyan társaságba kerültem, ahol illett nem csúnyán beszélni, akkor ez gondot okozott, mert hirtelen gondolkodnom kellett, hogyan is fejezzem ki magam szépen! Szóval van ilyen is!

2011. dec. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

végre egy érdekes kérdés :)

a sok olvasástól még nem fogsz tudni kifejezni :)

próbálj meg - ha van rá lehetőséged - színjátszó szakkörbe jelentekezni, vagy ha nem legalább tükör előtt gyakorolj, vagy vedd fel diktafonra és hallgasd vissza...nagyon sok konklúziót le lehet vonni ez utóbbiből is

2011. dec. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

az a baj, hogy sok szót ismerek de nem tudok beszélni, nincs beszélőkém :(

tv-t is sokat nézek bár lehet ez semmit se számít :(

2011. dec. 30. 23:34
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
Próbáltad már chat dolgot, az könnyebb mint ha beszélgetnél lányokkal, mert ott van időd gondolkodnod!
2011. dec. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
igaz, élőben nem megy olyan jól, még írásban csak-csak
2011. dec. 30. 23:43
 9/19 A kérdező kommentje:
de élőbe kellene fejleszteni :)
2011. dec. 30. 23:43
 10/19 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem semmi bajod a kommunikációs-készségeddel! Lehet túl feszült vagy,keveset beszélgetsz,nincs akivel dumáljál,önbizalomhiány...stb

Szerintem először magadba tegyél rendet, aztán ha minden tisztán látsz akkor vegyél ki olyan könyvet ami direkt ilyenekkel foglalkoznak (google a barátod)! Itt nem fogsz megoldást találni, esetleg lehet ajánlatok ilyen tükörbe beszélj,vedd fel.. ezek nem sokat segítenek, szerintem! Sok mindentől függ miért nincs "beszélőkéd", mert rólad alig tudunk valamit hogy milyen ember is vagy, ez csak rajtad áll hogyan segíts magadon!

2011. dec. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!