Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az egyik ismerősöm öngyilkos...

Az egyik ismerősöm öngyilkos akar lenni! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Látom, hogy a suliban egyedül van, tudom, hogy van egy blogja, amiben az öngyilkosságról ír, és vagdossa magát. Odamentem hozzá többször is szünetekbe, hogy beszélgessek vele, de nem szólt hozzám. Nemrégen ráírtam facebookon, elkezdtünk beszélgetni, és leírt, hogy öngyilkos akar lenni. Mit csináljak?? Kérlek SEGÍTSETEK!! Sürgős!!!!

2016. febr. 1. 18:12
 1/5 A kérdező kommentje:
leírta*
2016. febr. 1. 18:14
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki, hogy ne legyen öngyilkos, hanem hívja fel az INGYENES lelki segélyszolgálatot. Ismeretlenül elmondhatja a problémáját, meghallgatják, segítik tanácsokkal - engem már több esetben is megmentett...


[link]

2016. febr. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Mivel kiskorú vagy egyedül nem sok mindent tehetsz, figyelmeztesd a szüleit ha tényeg komoly a baj! Ők majd remélhetőleg belátják ezt, és ha időben felismerik a jeleket sokkal hamarabb kaphat segítséget is a szülőktől. Akik pszichológushoz is elvihetik. Ezen kívül az osztály főnök is tud segíteni, és a gyámhatóság is amennyiben a szükők/család között nem müködnek megfelelően a körülmények.
2016. febr. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Igen,egyet értek a második válaszolóval,ajánljál fel neki egy ingyenes lelki segély szolgálatos lehetőséget.Akár együtt is felhívhatjátok.A problémáit hallgasd meg,éreztesd vele,hogy Ő fontos Neked.A szüleivel nem tudom milyen a kapcsolata,de ha úgy itéled meg a helyzetet,beszélj erről a szüleivel is. Rendes Tőled,hogy szívén viseled a sorsát,remélem jóra fordul a dolog.

2016. febr. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
36%
Az ilyet én bíztatnám! Miért akar öngyilkos lenni?
2016. febr. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!