Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van valamilyen praktika, hogy...

Van valamilyen praktika, hogy végre sírni tudjak? Többi lent.

Figyelt kérdés

Kicsit furcsán hangzik ez a kérdés, de már komolyan nem tudom mit csináljak.

Olyan fajta ember vagyok, aki nem tud sírni, vagy legalábbis nagyon nagyon ritkán, és csak egy nagyon kicsit.

Már eléggé rég óta stresszes, feszült és túlterhelt vagyok, és úgy érzem, hogy nem lenne semmi bajom, ha egyszer végre jó alaposan kisírnám magam.

Próbálkoztam mindenhogyan, már jött is az inger a sírásra, de mégse jött össze egy könnycsepp sem.

Néztem szomorú videókat, szomorú zenéket, és semmi.

Lehet, hogy hülyeség, de már hagymával is próbálkoztam, akkor tény, hogy hulltak a könnyeim, de az mégsem sírás volt, hanem csak csípte az erős a szemem, és semmi több.

Valaki nem tud valamilyen módszert? Az lenne minden amire szükségem van.



2016. febr. 3. 00:27
 1/7 anonim ***** válasza:

"Néztem szomorú videókat, szomorú zenéket, és semmi."

Nem tudom pontosan mire gondolsz szomorú alatt, de belőlem sokkal nagyobb érzelmeket váltanak ki a megható filmek. Bármint amelyekben sokkal inkább a szereteten a hangsúly, mintsem a szomorúságon. :)

2016. febr. 3. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

inkább nézz boldogitó, kedves dolgokat, gondolj valami nagy veszteségre vagy egy pasi elvesztésére stb.

gondolhatsz a szivélyességre is, hogy azt próbálod elfojtani magadban, de emiatt nemtudsz szivélyesség-érzést kreálni, vagy igy érezni soha

menj el nyaralni esetleg, légy egyedül, gondold végig a problémáid, gondolj negativ dolgokra stb.

2016. febr. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az ilyen mesterkedésekkel kicsikart sírás nem lesz felszabadító. Egy őszinte beszélgetés azzal, aki közel áll hozzád, sokkal jobb módszer lehet. Próbáld meg elmondani valakinek, hogy miért vagy stresszes, mi a baj. Ha átéled a saját problémáidat, őszintén és teljesen kitárulkozol, megfogalmazod azt is, amit addig nem tudtál, akkor egy nagyot bőgsz majd a barátod/anyukád/valaki vállán, és az sokkal többet használ majd, mint a szomorú film meg a hagyma.

Persze egy ilyen beszélgetéshez is meg kell teremteni az alkalmat, a hangulatot. Egy érzelmes film után, gyertyafényben beszélgetni, neadjisten picit becsípni hozzá...

2016. febr. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek. De azóta rájöttem, hogy engem mi tud megsirattatni :) Megnéztem egy pár élő előadást Amy Winehouse-ról, és patakokban hullottak a könnyim, amiért egy ekkora tehetség eltávozott :(

Aztán utána meg már jött magától ha belegondoltam, hogy miben élek, és tényleg nagyon megkönnyebbültem azután, hogy végre sikerült. :) Már az egész napom nagyon könnyű volt és minden percben nyugodt voltam :) hatalmas megkönnyebbülés volt az biztos :)

2016. febr. 3. 17:50
 5/7 anonim ***** válasza:
59%

Alkoholmérgezésbe halt bele.


Előbb siratnék meg olyat, akit gyerekkorában ártatlanul lelő egy zsidó terrorista...

2016. febr. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De nekem akkor is megindító amikor azt látom, hogy egy vidám, mosolygós tehetséges emberből, egy sovány, szomorú alkoholista ember lesz...
2016. márc. 29. 02:21
 7/7 Vanda221 válasza:
nyeld visszafelé levegöt, bevált
2018. aug. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!