Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mlyen mentális betegség, és...

Mlyen mentális betegség, és mit tegyek ez ellen?

Figyelt kérdés

Egész életemben kuka voltam. Nagyon csendes tipus. Ennek következtében képtelen vagyok normális emberi kapcsolatokat. Ha párbeszédre kerül sor, egy idő után harapófogóval kell kiszedni belőlem a szavakat.

Ez már nekem kínos, de egyszerűen képtelen vagyok emberi kapcsolatok kialakítására.

Milyen mentális betegség ez, és mit lehet tenni ellene?

26F


2016. febr. 10. 09:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Autizmus?
2016. febr. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem.
2016. febr. 10. 09:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Akár szociális fóbia is lehet, de még sok minden más is.

A háziorvosod segít, hová tudsz elmenni pszichiáterhez, pszichológushoz ingyen, tb-re.

Mielőbb menj el, hogy végre felszabadult, boldog életet tudj élni.

(Ha csak gyógyszeres kezelést szeretnének, akkor abba ne egyezz bele. Pszichoterápiás segítségre mindenképpen szükséged van.) Gyógyulást.

2016. febr. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehetsz alkatilag szorongó, félénk ember, és plusz erre sajnos jön egy rossz nevelés a legtöbb esetben.


Pl.: nem hallgatnak meg a szüleid (kisgyerekkorról beszélek), nem érdekli őket, amit mondasz, ők akarnak gyereket lenni és téged kényszerítenek szülőszerepbe. Buták hozzád (van, aki annyira okosnak születik, hogy már koragyerekként kenterbe veri a szüleit észbeli képeségek terén, ezt a buta szülő általában rosszul tolerálja), türelmetlenek, és van ugye az érzelmi elhanygaolás és traumatizáció: megalázás, megszégyenítés, állandó önbizalomtörés stb. Aztán lehet sok más: alkoholista szülő, traumatizáltásg miatti szégyenérzet, erős introverzió, művészalkat, erős tapadás a szülők részéről rád ...ezer oka lehet.


Egy biztos: ilyen problémákra hathatós segítséget csakis pszichiátertől kaphatsz (nem, nem gyógyszerrel, hanem terápiával), vagy pszichológustól.

2016. febr. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!